Türkiye Basketbol 2.Ligi'inde Karesi Spor sahasında Tenis Eskrim Dağcılık Kulübünü ağırladığı maçı özellikle son periyotta çok zorlanmasına rağmen tecrübeli oyuncularının son anlarda oyuna ağırlıklarını koymalarıyla 66 - 62 mağlup etti. Kurtdereli Spor Salonu'nda oynanan mücadeleye Karesi Spor Sezgin, Berkay, Cahit, Azizcan, Okan beşi ile başladı. İlk periyotta çembere iyi yüzdeli atışlar ile başlayan Karesi spor ilk periyotu 19 - 12 önde bitirdi.

İkinci periyota İlker, Berkay, Umar, Oğuzhan, Enver beşi ile başladı. Bu periyotta da pes etmeyen iki takımın çekişmeli ve karşılıklı basketleriyle 34-29 Karesi Spor üstünlüğü ile geçildi. İlk yarıya kadar Sezgin Eriş'in etkili oyunu büyük alkış topladı. Üçüncü çeyreğe İlker, Berkay, Cahit, Azizcan, Enver beşi ile başladı. 3.periyota Azizcan Özdemir'in turnikesiyle başlayan Karesi , iki takımında karşılıklı top kayıplarının arttığı periyotta bitime bir dakika kala farkı 14 sayıya kadar çıkardı: 51-37. Farkı eritmeye çalışan TED İbrahim Arda ile sayılar bulsa da , Karesi final periyoduna 53 - 41 önde girdi. Son çeyreğe Sezgin, İlker, Volkan, Oğuzhan, Okan ile başladı. Periyota iyi başlayan Tenis Eskrim Dağcılık kulübü etkili tam saha baskısı ile Karesi Sporu hataya zorladı ve başardı. Maç genelinde 26 top kaybı yapan Karesi Spor son periyot maçı koparmakta çok zorlandı. Bitime 3 dakika kala Ahmet Lütfi Demirhan'ın 3 sayılık basketiyle TED ilk kez öne geçti: 58-59. Bu basket rakibin 13-0'lık serisinin son basketi oldu. Bu dakikadan sonra geri adım atmayan Karesi Spor Enver Enis Ekmen ve Sezgin Eriş in etkili oyunuyla maçı 66 - 62 kazandı ve liderliğini devam ettirdi.

Özellikle son periyotta rakibin baskısından çıkmakta çok sorun yaşamasa da takımımızda en çok göze çarpan eksiklik baskıdan çıktıktan sonra cezayı kesmemesi oldu. Baskı sonrasında rakip alanda 3'e 1 ve 3'e 2 yakaladıkları hiçbir pozisyonu oynamayan oyuncularımız cezayı kesmedikleri için rakibi havaya soktular ve bu süreçte gelen 13-0'lık seri rakibin öne geçmesine neden oldu. Baskıya çıkışı daha iyi çalışıp cezayı kolay basketler ile cezalandırma bölümünü daha çok çalışmalı oyuncularımız ve antrenörümüz de cezayı kesmeyen oyuncularına kenardan bu konuda hiç uyarıda bulunmadı bundan sonra bu konuda da eksiklerini gidermeliler.

Karesi Sporda: Sezgin Eriş 15 sayı 6 asist ile yıldızlaşırken , Enver Enis Ekmen 10 sayı 7 ribaund 3 asist , Azizcan Özdemir 8 sayı 7 ribaund , Volkan Aydın 8 sayı 2 asist Tenis Eskrim Dağcılık Kulübün de : Utku Yücedağ 12 sayı 2 asist , Murat Akdoğan 12 sayı 4 ribaund, Ahmet Lütfi Demirhan 10 sayı ile oynadı. Karesi Spor bir sonraki maçında 18 Şubat Cumartesi saat 16:00 da Kurtdereli Spor Salonunda Bilecik Belediyespor'u konuk edecek tüm basketbol severleri takımımıza destek olurken görmek dileğimle bir sonraki yazıma kadar sevgiyle ve basketbol ile kalın...