Meclis’te ilk tartışma! Yine Deveciler, yine Sağay…

Balıkesir Büyükşehir Meclisi’nde ilk atışma! CHP Grup Başkanvekili Ali Kemal Deveciler ve AK Parti Grup Başkanvekili Yasin Sağay, 2023 yılı denetim raporunun görüşüldüğü sırada karşılıklı atıştı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Büyükşehir Meclisi’nde ilk atışma! CHP Grup Başkanvekili Ali Kemal Deveciler ve AK Parti Grup Başkanvekili Yasin Sağay, 2023 yılı denetim raporunun görüşüldüğü sırada karşılıklı atıştı.

 

Geçen dönemin Meclis toplantılarında sürekli birbiriyle sert diyaloglara giren Deveciler ve Sağay, Büyükşehir’in ilk meclis toplantısında yine atıştı.

CHP Grup Başkanvekili Ali Kemal Deveciler, denetim komisyonu raporunda gider ve gelir dengesizliğine dikkat çekti. Deveciler, “Rapora göre giderler 8 milyar 90 milyon 203 bin TL, gelirler ise 5 milyar TL. Gelirlerin gerçekleşme oranı yüzde 57,4. Böyle bir bütçe dünyanın hiçbir yerinde olmaz. Gerçekleşme oranı yüzde 80’in altına düşmemesi lazım” dedi.

Deveciler ayrıca Yücel Yılmaz döneminin Büyükşehir Meclisi’nin son toplantısında 3 milyar TL’lik borçlanma yetkisi talebine de dikkat çekti, “en son mecliste gümrükten mal kaçırır gibi 3 milyar kredi istediniz. Bunu kullanamayacaksınız demiştim, Bakanlar Kurulu kararı gerekiyor. 1 milyon 300 bin liralık kredi yetkisi aldınız. 3 milyarı alsaydınız tamamını kullanır bizi 1.7 milyar TL daha borca sokardınız” şeklinde konuştu.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in raporda 4482 personel göründüğünü, seçim döneminde 10 bin personel alınacağı sözünün verildiğini de hatırlatarak, “dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey olmaz” dedi.

 

YASİN SAĞAY: VERİLMEYECEK HESABIMIZ YOK!

Deveciler’in bu çıkışına AK Parti Grup Başkanvekili Yasin Sağay’dan sert karşılık geldi. Sağay,  sanki şaibe varmış gibi bir hava estirdiğini söylediği Deveciler’e, “verilmeyecvek hesabımız yok” diye seslendi.

Sağay şunları söyledi:

“Ali Kemal Başkan bir şaibe varmış gibi konuşuyor. 3 Nisan’da Ahmet Akın mazbata aldı, 17 gündür Belediyedesin. Gülten Hanımı da tanıyorsun, ara ne olduğunu görürsün. Bir şaibe yok, verilmeyecek hesap yok, Çevre Şehircilik Bakanımız Balıkesir’e geldiğinde seçime 20 gün kala Değirmenköy’de bakanlıktan 60 dönüm, yeni Hal’in yanında 1000 dönüm arazi aldık. Çarp böl, sen muhasebecisin. Yangından mal kaçırıyor gibi diyorsun, seçime 45 gün kala kredi aldığımızı söylüyorsun, alınan arazinin tapusunun bize geçtiğini söylemen lazım. Senin bilmediğin Fırıntaş’ı var, BASKİ’si var, şirketler dahil olduğunda 8 bin 200 personelimiz var. Bildiğimi anlatıyorum, atmıyorum. İlk mecliste bunlara gerek yok. Verilmeyecek hesabımız yok. Seçime 20 gün kala Büyükşehir’e 1060 dönüm arazi kazandırdık.”

Tepki Ver | _ok_do_ru1
0
harika
Harika
1
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Meclis’te ilk tartışma! Yine Deveciler, yine Sağay…
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!