Gönül muhabbet ister kahvaltı bahane!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANKARA MEKTUBU / SERVET CAMGÖZ

Ankara’da Balıkesirlilerin gözü, kulağı tek Derneği Ankara Balıkesirliler Derneği, 
yine hemşehrilerini biraraya getirdi.. 
Her yılbaşında, Gelen yıla merhaba Kahvaltı Buluşmalarıyla ünlü Ankara Balıkesirliler Derneği bu geleneğini  yine sürdürdü.
Yaşanan üzücü  Şehit haberleriyle sadece kahvaltı olarak biraraya gelen Balıkesirliler, muhabbette sohbet ettiler,  hatır sordular, yeni hemşehrilerle de tanıştılar.
Soğuk ortama, sağlık şikayetlerine karşın yine çok sayıda katılımın olduğu,  Jandarma Sosyal tesislerinde gerçekleşen etkinlikte biraraya gelen Ankara Balıkesirliler Derneği üyelerine memleketten getirtilen  Höşmerim de ikram edildi.
Balıkesir Milletvekillerinden Serkan SARI, önceki dönem CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet AKIN, eski Milletvekili İlyas YILMAZYILDIZ,  Yargıtay Üyesi Hikmet KANIK,  Prof. Dr. Hasan OZAN, Prof. Dr. Emin CARIKÇI, CHP Balıkesir İl Başkanı Erden KÖYBAŞI’nın da katılanlar arasında yer aldığı kahvaltıya pek çok üye de isim yazdırdığı halde sağlık sorunları nedeniyle katılamadı.
Ayrıca her etkinlikte olduğu gibi Ankara’da çeşitli Üniversitelerde öğrenim gören davetli öğrencilerden de
sınavı müsait olanlardan çok sayıda katılım oldu.
Misafirlere, hemşehrilerine teşekkür eden Dernek Başkanı Servet CAMGÖZ, Kuzey Irak bölgesindeki hain saldırıda hayatını kaybeden Şehitlerimize rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.
Hazırladıkları Balıkesir Türkülerini, İki Keklik’i bu kez çalmadıklarını belirten CAMGÖZ, biraraya gelmekle hasret giderdik. Bu kahvaltı üyelerimizce hep istenir, hep “kahvaltı ne zaman” diye  muhabbetle sorulur. Ocak ayında mutlaka düzenleriz. Amaç biraraya gelmek, hasret gidermek. 
Eskilerin dediği gibi Gönül ne kahve ister ne kahvehane gönül muhabbet ister kahvaltı bahane diye açıkladı. 
İlk kez katılanların da olduğu kahvaltılarda da yine herkes her masayı gezerek hemşehrileriyle tanıştı, herkes birbirine telefon numarası aldı – verdi. Ve yine ilginçtir yeni katılanlar konuştukça pek çok eski komşu, uzaktan akraba, kuzen çıktı. Balıkesirliler arasında iletişimin artmasından 
memnuniyet duyduğunu belirten CAMGÖZ,  zaten amacımız bu dedi.
Balıkesirlileri tanıştırmak, kaynaştırmak, Balıkesirimizin adını yüceltmek, öğrencilere yalnız değilsiniz demek diye açıkladı.
“Ankaradaki Balıkesirliler olarak iletişim ağımız günden güne artıyor, hiç tahmin etmediğimiz yerlerden, civar ilçelerden  duyup gelenler oluyor. Bu da Derneğimizin etkinliği, 
güçlülüğü ile olan bir şey” diyerek tüm üyelere, katılanlara teşekkür etti. 
Özellikle ilk kez katılan Öğrencilerin Dernekçilik, hemşehrilik  ruhunu yaşamaları ile bakışları değişti.
Adı kahvaltı olan ama öğle saatlerine de sarkan buluşma, tekrarını isteriz  muhabbetleriyle sonlandı.
Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Gönül muhabbet ister kahvaltı bahane!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!