Bugünkü yazıma başlarken BALKESLER’i konuşmadan içimi yakan ve beni üzen bir spor olayından söz etmek istiyorum. Ben Balıkesir – Sındırgılıyım ve bu gani gönüllü, tütün zehrinin acısını iyi bilen rençber ama onurlu, konuksever, “düşmanı bulunduğu coğrafyada sındıran'' doğasıyla, havasıyla, insanıyla, Yağcı Bedir halısıyla, pehlivanlarıyla meşhur, harika bir yer olan Sındırgılıyım. Ve ilçemin adını dışarıda duyurmak adına 2 sezon önce 3. lig kapısından dönen, oynadığı futbolla, Akıncılar adını verdiğimiz taraftarıyla gözbebeğimiz SINDIRGI BELEDİYESPORLUYUM. Ama onu da çok gördüler, yok ettiler, ediyorlar. Bu güzel ilçenin sporsever, futbolsever halkına bu hafta sonlarında yaşadıkları coşkuyu çok gördüler ..

Ne oldu? derseniz bu güzide kulüp ''siyasetin kurbanı'' oldu gitti. Kıymayın ağalar dedim, taraftar sokaklarda yapmayın dese de mevcut belediye yönetimi “biz bu ilçede futbol takımına para ayıramayız istemezük” dedi ve evet 3. ligin kapısından dönen takım önce maddi imkansızlıklardan, 1. Amatör Küme’ye, oradan da yine destek verilmemesinden dolayı 2. Amatör gruba düşürüldü. Bakın düştü demiyorum, düşürüldü. Buradan soruyorum: Sayın ilçenin belediye başkanına ve yönetimine, ilçemizin ismini duyuracak, gençlerinize örnek olacak nice başarılı sporcular yetiştirecek bir kulübe, o ilçenin insanın hafta sonu stres atacağı, tezahüratlarıyla coşacağı ve tek eğlencesi futbol takımına neden sahip çıkmadınız?

Bir dönem önce taraftarıyla deplasmanlara giden, Sındırgı Belediyespor’u başarıdan, başarıya koşturan, ilçede yaşayan diğer illerdeki Sındırgılı hemşehrilerimizi gururlandıran bu takım ne oldu, nasıl oldu da şimdi kapısına kilit vurulacak duruma geldi? Sayın başkan diyebilirsiniz  “kardeşim futbol benim işim mi?” Ama unutmayın belediyecilik kavramının temelinde “sosyal faaliyetler, spor alanları, spora destek olmak” var. Bakın bugün Süper Lig’de bile belediye desteği alan takımlar var. Hem siz isteseniz bölgemizdeki bir kaç termal otelden çok rahat sponsorluk alabilirdiniz. Ama siz kusura bakmayın bu takım eriyip giderken keyiflendiniz. Oysa isteseniz bu sponsorluklarla kulübün maddi yükünü de azaltabilirdiniz, ama yapmadınız. Oysa ki seçimlerden önce Sındırgı Belediyesporu bir önceki belediyenin ve başkanının getirdiği noktadan çok daha ileriye götürme sözünü veriyordunuz. Ben bunu unutmadım ve o zaman sevinmiştim de peki ne oldu? Nerede o sözler, o vaatler yazık. Bakın “makamlar gelir geçer baki kalan kubbede hoş bir seda bırakmak önemlidir” Sizleri Sındırgı halkı takımını küme düşüren, kulübün kapısına kilit vuran yönetenler diye hatırlayacak. Tabi bu sizi ne kadar bağlar bu yazımı dikkate alırsınız, almazsınız tabi ki sizin bileceğiniz bir şey. Ama vicdanlarda bir sızı bıraktınız. Bu ilçenin tek teselli kaynağı sporseverlerin tek moral bulduğu keyiflendiği bu temaşa sanatını maalesef yok etmek üzeresiniz. Sizden bir hemşehriniz olarak ricam; geç de olsa bu güzide kulübe sahip çıkın lütfen. İnanın bana kaybetmez, kazanırsınız veya “bana ne kardeşim” diyebilirsiniz.