Gani Laval ile yolları ayıran takımımız onsuz çıktığı ilk deplasmanda Orman’a yenilmişti. Haftasonu bir diğer Ankara temsilcisi DSİ ile Kurtdereli’de oynadığı maça da yeni bir yabancı getirme acelesine girmek istemeyen takımımız, bu maçtan sonra devre arası olacağı için daha rahat inceleyip oyuncu almak istediklerinden yine sadece Jerry ile sahaya çıktı. Maç öncesinde son iki deplasmanda alınan mağlubiyetler yüzünden bu maçın önemi daha da artmıştı. Oyuncular ve Staff devreye galibiyet ile girmeleri gerektiğinin farkındaydılar ve bu onlarda stres de yaratıyordu.

Maça bu farkındalık ile başlayan takımımız savunmada ve hücumda doğru işler yaparak ilk 5 dakikayı 18-6 önde geçtiler. Bu bölümde takımımızda Gökhan,Aziz ikilisi içeride, Jerry ve Alican ikilisi ise dışarıda etkin olunca rakip savunma yapmakta zorluk çekti. Daha sonraki bölümde takımımız Jerry’nin faul problemi ve uzun rotasyonundaki oyuncusuz kalma nedeniyle farklı arayışlarla sporcularını zinde tutmak isteyen antrenörümüzün mecburen yaptığı hamleler takımın ahengini maalesef bozdu. Bu bölümde Ankara temsilcisi toparlandı, özellikle içeriden Mutlu ve Xavier ile etkili olunca kapanan takımımızı bu sefer dışarıdan buldukları boş şutlar ile cezalandırdılar ve farkı eritip periyot sonuna sadece 2 sayı farkla mağlup girmeyi başardılar (23-21).

İkinci periyotta da savunmada uzun rotasyonu sıkıntımız nedeniyle çok zorlandık. Kolay hücüm ribaundları verip rakipe sürekli hücumda ikinci hatta üçüncü şansları tanıyınca rakip de skor üretmekte zorluk yaşamadı. Açıkça söylemek gerekirse takımımızın da bu periyotta en azından hücum performansı iyiydi ve 19 sayı üreterek maçta kalmayı başardı yoksa maç ilk yarıda kopabilir ve geri dönüşü zor bir maç izleyebilirdik. Periyot sonunda filelerinde 27 sayı gören takımımız devreye 48-42 mağlup girdi.

İkinci devreye maça başladığı gibi iyi bir başlangıç yapan takımımız, periyot sonuna kadar özellikle savunma direncini ve sertliğini de hiç düşürmeyince rakibine 10 dakikalık bölümde sadece 11 sayı izni verip kendisi de 22 sayı üretince son periyoda 5 sayı üstünlükle 64-59 önde girdi. Son periyota iyi başlayan takım DSİ oldu ve aradaki farkı hemen eritip öne de geçmeyi başardı. Bu bölümde bir Karesi bir DSİ öne geçip durdu. Maç genelinde önde olan takımın 22 kere el değiştirdiği göz önüne alınacak olursa son bölümün ne kadar çekişmeli keyifli ve mücadeleci geçtiğini gözünüzde canlandırmanız kolay olur sanırım. Özellikle son bölüm nefesleri kesti. Maçta son 30 saniyeye takımımız 80-79 önde girdi. Top rakipteydi ve hücumdan boş dönünce 8.2 saniye kala faul yaptılar. Takımımız 2 sarbest atışı da sayıya çevirerek 82-79 yaptı skoru. Rakibin 3 sayı bulmasını önlemek için hemen faul yapan takımımız 4.1 saniye kala rakibi serbest atış çizgisine yolladı. Rakip serbest atışlar öncesi iki uzununu birden oyuna aldı ; amacı ilk serbest atışı skor yapıp ikinciyi kaçırarak hücum ribaundu sonrası sayı bulup maçı uzatmaya götürmekti. İlk serbest atışı sayıya çevirdiler ve skor 82-80 oldu. İkinci serbest atışı kaçırıp hücum ribaundu umudunu ribaundu alan takımımız bitirince hemen faul yaptılar ve 3.5 saniye kala takımımız iki serbest atış kullandı ve ikisini de sayıya çevirince 84-80 oldu. Takımımız aradaki fark 4 olunca bu sefer son topu kullanmalarına izin verdi ve rakibimiz hücumdan yararlanamayınca son anları nefes kesen maçı takımımız 84-80 kazanarak lige verilen ara öncesi tek yabancı ile çıktığı maçtan önemli bir galibiyet elde ederek çıkmış oldu.

Takımımızda Gani Laval’ın yokluğunda Hazer Avcı’nın da yine hiç katkısının olmayışına karşın  Azizcan’ın mücadelesi ile göz doldurdu. Gökhan Karabıyık da performansı ile bu takıma gelecek yeni yabancının 4-5 oynayabilen bir yabancı olması gerektiğinin sinyallerini verdi.  Umarım lige verilen arada özellikle Kerim ve Hazer kendilerini toparlayıp takıma ciddi katkı sağlayacak duruma gelirler ve onlara yeni gelecek yabancı seçimi de iyi olursa bu takım playoff potasında kalmayı başarır ilk senesi için ligde iyi işler yapmış olur.

GÜRE BODRUM’DA BOĞULDU !!!

Ekin Baş yönetiminde ilk maçına çıkan takımımız deplasmanda ligin en iyi takımı olan Bodrum karşısında hiç varlık gösteremedi ve her periyodunu kaybettiği maçtan 20 sayılık farkla 76-56 mağlup ayrıldı. Ekin Baş’ın işi zor ve zamana ihtiyacı var, umarım takımı en kısa sürede toparlar ve istediği basketbolu sahaya yansıtmaya başlar en kısa zamanda.

Cumartesi günü sahasında son maçında flaş bir galibiyet alan İstanbulgücü’nü ağırlayacak olan takımımızın yeni antrenörü ile Edremit’te oynayacağı ilk maç. Tribünlerin desteğinin önemli olacağı maçın keyifli geçmesini bekliyorum.

Haftaya yeni bir yazımda sizlerle görüşmek üzere sevgiyle ve basketbol ile kalın, hoşçakalın…