Merhaba. Yazıma bugün futbolla veya BALKESLERLE başlamak istemedim. Hafta içinde yaşanan “Çocuk istismarlarına ve tecavüzlerine”' dikkat çekmek istiyorum. Nasıl böyle sapkın bir toplum olduk gün geçmiyor otobüste, sokakta, evde, topluma açık yerlerde bir taciz olayı yaşanmasın. 3 yaşındaki bebeğe tecavüz eden bir kişinin insani duygularından söz edebilir miyiz? Maalesef aile yapımız; üzülerek söylüyorum yok oldu anneler babalar kendilerinin sorunlarıyla uğraşmaktan çocuklarıyla ilgilenemez durumdalar doğur sal sokağa durumu yaşanıyor sevgisiz bir toplum olduk. İnsanları, hayvanları, doğayı, birbirimizi sevmiyoruz. Aileler çocuklarının ne ruh halinde büyüdüğünün farkında değil. Ha bunu yapan aileleri tenzih ederim ama ne hale geldik? Çocuklarımızı kime emanet edeceğimizi kime güveneceğimizi bilemiyoruz. Bir insan 3 yaşındaki bebeğe nasıl tecavüz eder? Ben yazarken midem bulanıyor; yazıklar olsun. Kürsüden sallayan, hak hukuk, gak guguk diyen kanun koyucular; lütfen artık kalıcı ve insanları eğitemiyoruz bari ürküterek korkutarak bu gibi sapıklıkların önüne geçelim. Bunun da tek çözümü ağır cezalar vermektir. Yoksa koğuş mahkemesinde yargılanıp şişlenmesini gazetelerde okuyarak daha ne kadar içimizi ferahlatacağız? 

 

Gelelim maça: Bence bu maçın hakkı bu sonuçtu. Belki bir tık rakip Elazığspor üç puana yakındı ve 3 puan gitti geldi. Penaltıyı Vukoviç çıkartmasa o bir tık 3 puan olarak rakibimizin hanesine yazılacaktı. 

 

Anlamadığım bir uyumsuzluk mu desem, ruhsuzluk mu desem, BALKESLERİN üzerinde bir kara bulut var. O önceki yıllardaki takım içindeki arkadaşlık sanıyorum yok olmuş. Herkes kendine çalışıyor ve nasılsa düşmeyiz bu seneyi idare edelim seneye Allah kerim havasında bir takım görüyorum. Hedefsiz, inançsız, maça asılmayan, helva gibi bir takım olmuşuz.

 

Sağ ise Allah ömür versin bilemiyorum Karagedik'te “memeli hafız” vardır. Takımı ona götürüp bir okutup üfletelim, bari üzerindeki karabasanı kaldırsın hocam. Yani dün play-off davulunu çalarken şimdi ortalarda tırmalıyoruz ve 10’ununcu sıradayız, puanımız 30 düşme hattının hemen üstündeki takımlarla puan farkımız 4, üç puanlı sistemde gümbürder gideriz maazallah. Olay ciddi yani  puan farkı yani makas dar. Aman diyeyim birde bu hafta Rize  Deplasmanımız var ki;  aman da aman. Bir puan başarı olur. Öyle kritik ve zor maç hele  Vedat Muriç, sağdan soldan beslenirse Glumac’ın yokluğunda hat-trick yapar benden söylemesi. Altınordu gibi bir sürpriz yapar 3 puan alır gelirsek 6’ncı ile aramızdaki puan farkı üç olur ve yine şansımızı zorlarız. Ama benim bu deplasmandan umudum yok. Hele hele böyle Masterler takımı havasındaki BALKESLE. 

 

İnşallah beni utandırın. Bende sizi buradan büyük harflerle kutlayayım kendimi de eleştireyim. Hadi her zaman sizlere destek yazıları yazdım. Bu defa TOTEM olsun eleştireyim. Alın üç puanı utandırın beni futbolcu kardeşlerim. 

 

Aslında takım olarak istekli oynadığımız her maçı alacak gücümüz var. İşte  bu hafta o hafta olsun. Alın gelin şu maçı 6’ncı sıraya geldiğiniz de milletin dizleri titredi. Eyvah BALKESLER geliyor diye. Ama üzülerek yazıyorum bir atımlık barutumuz varmış. İşte bu imajı yıkın yenin gelin bizleri de sevince boğun.

 

Bir not bizim ligimizden olmasa da Galatasaraylı Gomis’in saha içinde bayılması üzücüydü. Dilerim bu rahatsızlığı onu daha zor durumlarda bırakmaz. Enteresandı izlerken üzüldüm ve korktum şifalar diliyorum.

 

Sevgilerimle.