Türkiye Basketbol 2.Ligi Final Grubu 7. Hafta Karşılaşması olan Karesispor-Mersin Büyükşehir Belediye maçını temsilcimiz kora kor mücadelede son topta gülen taraf oldu.

Karşılaşmaya Karesispor Sezgin, Volkan, Cahit, Azizcan, Okan beşi ile başlarken konuk takım Mersin Büyükşehir Belediye Serdar Yavuz, Hamit Sezaver, Erman Demirer, Recai Öztürk, Cengiz Ergen beşi ile başladı. Takımımızda Volkan Aydın maça çok iyi başladı Azizcan Özdemir'den de destek gelince ilk periyotu 18-15 Karesispor üstünlüğü ile geçildi. İkinci periyota temsilcimiz İlker, Sezgin, Volkan, Oğuzhan, Enver beşi ile başladı.

Bu periyotta da Oğuzhan Sungur'un 2/2 üç sayılık basketi ve hızlı hücumdan Cahit'den bulduğu sayılarla birde Azizcan'ın hücum ribaundlarından sayı çıkarması Karesispor'u 40-34'lük bir skor ile soyunma odasına gönderdi. Üçüncü periyota İlker, Berkay, Cahit, Azizcan, Enver beşi ile başladı. Bu periyotun bitimine 5 dakika kala farkı çift hanelere kadar çıkaran Karesispor dış şutlardan Recai'yi durduramayınca fark 4’e kadar indi. Bu periyot Sezgin, Enver ve Azizcan'dan sayı bulan Karesispor son periyota 60-51 önde girdi. Final periyoduna İlker, Volkan, Cahit, Azizcan, Okan beşi ile başlayan Karesispor Antalya maçında olduğu gibi yine girmeyen şutlarıyla bir türlü maçı koparamadı.

Mersin Büyükşehir Belediye’de Serdar ve Cem ile ivme yakaladı. Bu periyot Karesispor biraz tutuk ve şanssız olunca periyodun bitimine 2 dakika kala Hamit'ten yediği üçlük ile maç 67-67’lik bir skora geldi. Bitime 1 dakikadan az süre kala ise konuk takım 69-67 öne geçti. Maç başından bu yana 0/8 'lık 3 sayı yüzdesi ile oynayan Karesispor kaptanı İlker Türel bir tane attı tam attı. Ve takımını 70-69 öne geçirdi. Son anlar faul atışlarıyla geçerken 5 saniye kala 72-72'lik bir skor oluştu. Sezgin Eriş'in faul den bulduğu tek sayı ile 73-72 takımımız öne geçti. Son hücum Mersin Büyükşehir Belediye atağı ile devam etti. Hamit çembere penetre etti ve sayı yapamayınca maç 73-72'lik Karesispor üstünlüğü ile tamamlandı.

Karesispor’da Azizcan 14 sayı 9 ribaund 3 asist, Oğuzhan 13 sayı 3 ribaund, Volkan Aydın 12 sayı 4 ribaund, İlker 10 sayı 4 asist ile oynadı. Ligin bitimine sadece 3 hafta kaldı. Karesispor bu hafta 14 Mayıs 2017 Pazar günü saat 14.00'de Bursa da karşı karşıya gelecek. Ve ondan sonraki son iki maçı olan Ankara Ormanspor ve Antalyaspor gibi ciddi rakipleriyle Balıkesir'de karşılaşacaklar.