Hafta sonu Fenerbahçe deplasmanına giden BEST Balıkesir maçta 91-57 gibi farklı bir skorla ile mağlup oldu ve bu maç sonrasında yeni Antrenörümüz Hakan Demir yapmış olduğu açıklamada; maç boyu elimizden geleni yaptık ancak herşeye rağmen büyütülecek bir mağlubiyet olmadığını söyledi.

Şimdi gelin biraz beyin jimnastiği yapalım: Fenerbahçe maçı öncesinde ligde kalmak adına rakip olarak gördüğümüz takımlardan Gaziantep namağlup Banvit'i, Trabzon bizim 20 sayı fark yediğimiz Tofaş'ı, İstanbul BŞB.'de Pınar Karşıyaka'yı mağlupetmişken, Fenerbahçe karşısında beklediğimiz bu sonuç daha da büyütülecek bir mağlubiyet olmuşken Hakan hoca hala aklımız ile dalga geçer nitelikte açıklamalar yapıyor..!!! Şimdi sizlerle bir tablo paylaşacağım ve bu tabloda bulunan takımlardan sadece İstanbul BŞB. geçen sezonun ikinci yarısında bir menajerlik grubunun dışarıdan yaptığı destek ve katkılar ile ligde kalabilmiştir. Spor Toto Basketbol Ligi’nde son dönemlerdeki en kötü başlangıçlar şöyle:

2016-2017: BEST Balıkesir-TED Kolejliler: 8/0 2015-2016: Türk Telekom-İstanbul BŞB: 8/1 2014-2015: Eskişehir Basket: 8/1 2013-2014: Aliağa Petkim-Mersin BŞB: 8/1 2012-2013: Antalya BŞB-Hacettepe Üniversitesi: 8/2 2011-2012: Bandırma Kırmızı: 16/0 2010-2011: Oyak Renault: 8/2 2009-2010: Darüşşafaka Cooper Tires: 12/0 2008-2008: CASA TED Kolejliler: 9/0

Şu an hedefimizdeki takımlardan olan Muratbey Uşak, ligin ilk maçında gerçek anlamda ellerinden geleni yaparak Fenerbahçe'yi yendi ve şu an hanesinde yazan 2 galibiyetten biri bu ekstra galibiyet, diğeri de zaten daha lig başlamadan düşmesi kesin olan TED'den aldığı.. Şimdi bizim yapmamız gereken de önümüzdeki 4 maçtan en kötü 3 galibiyet ile ayrılmak olmalı. Özellikle de Beşiktaş maçından sonra oynayacağımız 3 maçın hepsini kazanmak zorundayız ligde kalmak istiyorsak. Bu maçlardahiçbir mazeretin yok ve olmamalı Hakan hoca, o yüzden bu seriden bir tanesini bile kaybederse bu takım, çıktığı gibi düşenlerden olur !! Bu arada Best takımı Balıkesir seyircisine tek bir galibiyet vermemişken ve saçma kararlar ile yönetildiği yetmiyormuş gibi bir de böyle büyük takım maçlarında fırsatçılık yapıp maç biletlerine zam yapıyor ve bu da gözümden kaçmıyor. Karesi Basketbol ile ilgili uzun zamandır yazamıyorum ancak takibimdeler ve hedefleri doğrultusunda firesiz ilerlemekteler. Bu gidişat beklediğim bir gidişat olduğu gibi, takımın ne kadar doğru kurulduğunun ve yönetimin staf ile ne denli uyumlu çalıştığının göstergesi. Bu yolda ilerledikleri takdirde sezon sonu bizleri yine güzel haberlerini yazmak ve kutlamak olacaktır. Haftaya yeni bir yazıda görüşmek üzere sevgiyle ve basketbol ile kalın..