Türkiye Basketbol 2.Ligi Final Grubunda son 2 maçını kaybeden Karesispor, 6.hafta karşılaşmasında Artvin Belediyespor'a konuk oldu ve temsilcimiz oradan 78-69 galip ayrılarak nefes aldı.

Artvin Belediyespor karşılaşmaya Cemal Bayraktar, Can Yalman, Mete Doğan, Çağatay Çevik ve Buğra Dağ beşi ile başladı. Temsilcimiz Karesispor ise karşılaşmaya Sezgin Eriş, Volkan Aydın, Cahit Turan, Azizcan Özdemir, Enver Ekmen beşi ile başladı. Maça iyi başlayan temsilcimiz etkili savunmasıyla rakibini ilk beş dakika da 5 top kaybına zorladı

Karesispor top kayıplarını daha iyi değerlendirebilirdi fakat ona rağmen ilk periyodu 18-12 tamamladı. İkinci periyotta Sezgin, Enver ve Azizcan dan sayılarak bularak başladı. Ev sahibi Artvin ise sürekli faul düdükleri ile faul çizgisinden maça tutundu. Fakat Karesispor hem iyi savunması hem de akıllı ve yüzdeli hücumları ile devreye 40-28 önde girdi. Üçüncü çeyrek hareketli başladı. İki takımında karşılıklı basketleri ile başlayan bu çeyrekte kaptan İlker Türel sorumluluk alarak kritik şutlar soktu. İçerden Enver Ekmen ile de sayılar bulunca Karesispor bu periyotu da 58-48 önde bitirdi.

 Final periyotuna Sezgin, İlker, Cahit, Azizcan, Enver beşi ile başladı. Artvin bu periyotta istekli olunca 8-0'lık bir seri geldi. Ve farkı çift hanelerden 2 sayıya kadar indirdi. Dış şuttan arka arkaya Enver, İlker ve Sezgin atınca fark tekrar çift hanelere çıktı. Ve Karesispor 78-69 salondan galip ayrıldı. Haftayı Orman evinde Antalya'yı ikinci kez yenerek kapatınca Orman, Antalya ve Karesi aynı puan ve galibiyette tamamlamış oldular. Eğer Antalya Orman'ı beklenildiği üzere iki maçta da yenmiş olsaydı büyük ihtimalle bu hafta sonu takımımız, evinde Mersin maçını kazandığı an lige çıkma kutlamalarına başlamış olacaktı. Ancak şimdi öncelikle içeride oynayacağımız Orman maçına kadar kayıpsız gitmemiz gerekmekte ve sonra da eğer Orman da o maça kadar firesiz gelirse onları evimizde en az 10 sayı farkla yenip sondan bir önceki hafta lige çıkmayı garantileyip, son hafta da Antalya’yı yenip kendi saha ve seyircimiz önünde kupayı kaldırmak öncelikli planları olacaktır takımımızın. Orman’ın Antalya'dan aldığı iki ekstra galibiyet lige çıkma yarışını heyecanlı hale getirdi ve takımımızın işine yaramamış olsa da basketbol seyir zevkini artıracak ve mücadelenin üst seviyede olacağı maçları izletecek olduğu için de şanslıyız.

Best takımı artık bu seneyi matematiksel olarak da kapattığına göre bundan sonraki yeri şampiyonluğa yürüyen takımımız Karesispor’un alt bölümü olacak.. Giresun’da hiç şaşırtıcı olmayan bir sonuçla yine mağlup olarak düşmelerini de resmileştirdiler. Maçın genelinde saçma gelgitler yaşandı ; fark bir ara 20 sayılara çıktı sonra Best farkı eritip yakaladı sonra tekrar 20 sayıya çıktığında bu sefer çok geç olmuştu ve farkı eritemeden süre bitti.. Böylesine zor zamanlarda takımı antrene edebilmek zordur ve böyle maçlarda bu saçma gelgitler yaşanacaktır. Allah kalan iki maçta oyuncularımıza ve antrenöre kolaylık, kaleci prense de akil fikir versin !!! Haftaya yeni bir yazıda görüşmek üzere hoşça kalın sevgiyle ve basketbol ile kalın..