Geçen hafta Çarşamba evinde Akhisar’a karşı güzel bir galibiyet alan takımımız Bahçeşehir Koleji deplasmanına da kazanmak için gitti. Maça da çok iyi başlayıp son periyoda kadar, hakemlerin takımımızın savunma yapmasına izin vermeyip sürekli faul çalmasına rağmen maçı domine edip oynanan 3 periyodu da kazanmayı bildi. Son periyoda özellikle yabancı oyuncularımızın faul problemi nedeniyle az oynatabildiğimiz maçta 67-58 önde girdik.

Böylesine zorlu bir deplasmanda bu kadar iyi oynadığımız maçta hakemlerin fauller ile takımımızı doğramaya devam ettiği son periyotta maç genelinde olduğu gibi Bahçeşehir takımı faul çizgisine sıkça gelmeye devam etti. Tecrübeli oyuncuların çok fazla olması nedeniyle faul çizgisinde az hata yaparak 36/31 gibi yüksek bir yüzde ile atınca da maça ortak oldular ve son periyodu 29-20 kazanarak maçın normal süresinin 87-87 sonuçlanmasını ve maçın uzatma periyoduna gitmesini sağladılar. Hakemlerin uzatma periyodunda da çaldıkları faullerdeki dengesizlik Bahçeşehir Koleji lehine olmaya devam edince uzatma periyodunu 7-2 maçı da 94-89 kazanan Bahçeşehir oldu.

Takımımız bu sonuçta toplamda üçüncü, Fahri hoca ile de ilk mağlubiyetini almış oldu hem de böylesine iyi bir basketbol oynadıkları maçta. Bu haftasonu Cumartesi günü saat 16.00’da Kurtdereli Spor Salonunda rakibimiz 7 maçın 6’sını kazanan ve sadece lige çıkmanın en büyük adayı olan Afyon’a kaybeden Selçuklu Belediyesi. Her açıdan zorlu ve zevkli geçeceğini düşündüğüm bu maçta çıkışta olan grafiği ile ligi domine etme durumuna gelen Gani Laval’ın performansı çok önemli olacak.

 

EDREMİT BELEDİYESİ GÜRE SPOR’A YAZIK OLUYOR !!!

Haftasonu sahasında Mersin yenilen takımımız Çarşamba günü de deplasmanda Elazığ takımına kaybetti. Bu sonuç ile çıktığı 6 maçın sadece 3 tanesini kazanarak 18 takımlı ligin 10. sırasında kendine yer bulabildi. Bu sonucun ardından bazı haber sitelerinde önce anrenörün istifa ettiği haberleri çıktı, daha sonra da antrenörün takımdan gönderildiği haberleri ancak yazımı yazdığım sırada yani Perşembe saat 16.00’da henüz bu konuda iki taraftan da resmi bir açıklama gelmedi. Ancak bu süreçteki tablo bize gösteriyor ki Ömer hoca maalesef bu lige uyum sağlayamadı ve ligde oynayan sporcuları da çok fazla tanımama handikapı rakiplere iyi hazırlanamamasının en büyük nedeni olduğu gözleniyor. Yönetim kimseyi mağdur etmemek adına canla başla, büyük özveri ile çabalarken ve paraları aksatmadan öderken karşılığını alamıyor olmasının bir sorumlusu olmalı. Yönetimin en kısa sürede bir karar alması ve bu yüksek maliyetli takımı bir an önce toparlayacak ve hak ettiği yerlere taşıyacak duruma getirmesi gerekmektedir.

Haftaya yeni bir yazıda görüşmek üzere sevgiyle ve basketbol ile kalın, hoşçakalın.