Geçen hafta içerisinde yazımı yazdıktan hemen sonra bazı basın yayın organlarında Best Balıkesir ile ilgili çıkan bir haberi okudum ve gerçekten hayretler içerisinde kaldım. Haberi yaptıran da demeci veren de kulübün başkanıydı. Kendi gorüşüne göre Takım antrenör değişikliğinden sonra iyi bir ivme yakalamış ve geçen hafta kazanılan Yeşil Giresun galibiyeti bu ivmenin eseriymiş.

Bazen gerçekten düşünüyorum bu söylediklerini acaba kendi de inanıyor mu yoksa oynaması gereken rolü mu oynuyor?.. Antrenör değişikliğinden

sonra takımda yaşanan tek ivme oyuncuların takımdan teker teker ayrılmak istemeleri ve transfer teklifi götürdükleri oyuncuların da bu takımın içerisine gelmek istememeleri ve sürekli reddedilmeleri. Nasıl bir kafa yapısına sahip yada maçları farklı taraftan mı izliyor acaba anlam veremiyorum.

Bir takım düşünün ki kendine denk rakipleriyle oynayacakları maçlar öncesi tam bu maçlara hazırlanmış ve gerçek anlamda da bu bölümden en az 4-5 galibiyet çıkaracağı, hedefi olmayan eurolig takımlarına karşı bile oynadığı

 basketbol ile net bir şekilde görülüyordu. Peki ne oldu da o takım bu hale geldi ve zaten kazanılması sıradan olarak daha neredeyse ligin başından söylediğimiz bir maç kazanılınca böyle saçma sapan bir algı yaratılmaya çalışılıyor neden antrenörü koruma kollama gereği hissediliyor? Yaptırdığı bu komik haberi okuyan ve şehir dışında yaşayıp ligleri takip eden çoğu arkadaşım alaycı ve dalga geçer tavırla beni arayıp hemen hemen hepsinin söylediği ortak söz şuydu; "arkadaş bu adam ne içiyorsa öğrenip bize de söyle lütfen..."

 Evet son zamanlarda çok fazla kullanılan bu alaycı kalıbı kullanan arkadaşlarıma gülümsemekten başka birşey diyemedim çünkü verdiği demece basketboldan anlayan herkes güler ve geçer kimse dikkate bile almaz zaten. Bırak başkan bu boş işleri de bu takımı ligde

 tutmam istiyorsan bundan sonraki süreçte ilk önce Gulubovic'i gönder ve iki tane iyi kaliteli uzun oyuncu al. Yapabiliyorsan 3 numara pozisyonunu da daha kaliteli ve nokta bir şutor ile değiştir ve ciddi bir guard getir takıma. Ancak bu transferleri de bırakın da Hakan hoca kendi seçsin ve yapsın.

Seyircisiz oynanan Karşıyaka maçına gelecek olursak maçın sadece ikinci periyodunda varlık gösteren takımımız, bu periyot dışında rakibinin her türlü oyununa baskısına boyun eğdi ve karşılık veremedi. Rakibine ligdeki ortalamasından daha yüksek sayı bulma şansı tanıyan kötü savunmamız ile kadro yetersizliğinin etkisi birleşince; yine bir şansı değerlendirememek ve sonucu normalleşen bir durum çıktı ortaya.

Rakiplerimizden Muratbey Uşak bile ligin ilk maçında ilk yarıyı lider bitiren Fenerbahçe'yi yenerek bir ekstra galibiyet yaptı. Ben artık bu takımdan hele ki bu kadroyla ekstra galibiyet hiç beklemiyorum. Ama dediğim takviyeler doğru şekilde yapılırsa hedef maçlardan ikinci yarı en az 4 galibiyet bekliyorum. Bu da bizim ligde kalmamıza belki yetmez ama o duruma gelirse takım direnci artar ve işte o zaman ekstra galibiyet sıkıştırma şansı doğar özellikle de ligin sonlarına doğru.

21 Ocak tarihine kadar lige verilen arada bu transfer çalışmalarını düzgün yapıp bu takımı toparlamanızı bekliyor olucam. Haftaya yeni bir yazıda görüşmek üzere sevgiyle ve basketbol ile kalın.