Geçen hafta çarşamba Karşıyaka ile bir hazırlık maçı yapan takımımız, bu hafta da Bursaspor ile yine dün bir hazırlık maçı yaptı. 

Haftaya çarşamba da Bandırma Kırmızı yada Akhisar ile yapacağı 3. ve son hazırlık maçıyla birlikte sert rakipler ile maç yapma sürecini tamamlayıp ligin final bölümü öncesi son hazırlıklarını tamamlamış olacak.

Bu kısa ama önemli bilgiden sonra maç yazımıza başlayalım. Takımımız Karesispor, Çankırı deplasmanına Sezgin, Berkay, Cahit, Aziz, Ömer beşi ile başladı. Tek taraflı Çankırı basketleri ile başlayan müsabakanın ilk periyodu 23-10 luk Çankırı üstünlüğü ile sonuçlandı. 1.çeyrekte Gökay ve Oğuzhan ın extra performansı ilk çeyrekte belirleyici rol oynadı.

İkinci periyota İlker, Berkay, Umar, Aziz, Enver beşi ile başlayan Karesispor bu periyot zorlu mücadele karşısında bir tık daha maça ortak olmaya başladı. Bu periyotta Umar ve Enver'in etkili oyunu Karesisporu ayakta tuttu. Ama rakip takımda dış şutlardan bulduğu basketler ile Karesisporun direncini kırmaya çalıştı. Ve bu periyot 35-28 lik Çankırı üstünlüğü ile sonuçlandı. Devre arasında iyi motive olan Karesispor 3.periyota İlker, Berkay, Volkan, Aziz, Enver beşi ile başladı. Bu periyoda kadar hiç öne geçemeyen Karesispor 3. periyot bitimine 5 dk kala Enver Ekmen'in muhteşem performansı ile 36-37'lik skorla maçta ilk defa öne geçti.

Ama bu uzun sürmedi Çankırı'da Oğuzhan ve Gökay yine sahneye çıkıp takımını öne geçirip 3.periyodun skorunu da 51-43 olarak belirledi. Son periyoda İlker, Sezgin, Cahit, Oğuzhan, Okan beşi ile başladı. Bu periyot Karesispor için oldukça zor geçti. Play-off potasına girmek için kritik virajlarda olan Çankırı bu periyot istediğini aldı. Dış atışlarda iyi yüzdeli oynayan Çankırı Demirspor'un aksine çok kötü yüzdeli bir maç geçiren Karesispor vardı.

Bu periyot Karesisporda kaptan İlker Türel biraz devreye girsede Çankırının isteğine engel olamadı ve maç skoru 79-66 olarak sonuçlandı ve takımımız beklemediği bir mağlubiyet aldı. Sonuç olarak bu maçı kazansaydık en uzun galibiyet serisine ulaşacaktı takımımız ama böyle iş kazaları böyle önemsiz yerlerde olduğunda faydalı olabilir. Haftaya son 5 maçını kazanan İstanbul Ted ile keyifli ve çekişmeli bir maç bizleri bekliyor Kurtdereli Spor Salonunda. Yarın Best Balıkesir yazımda görüşmek üzere sevgiyle ve basketbol ile kalın.