Geçtiğimiz 2 yılda Türk Basketbolunda üst üste elde ettiği başarılar ile güzel bir yer edinen ve marka olma yolunda ilerleyen Karesi Spor, bu sezona da istikrarlı devam etme kararı alıp Fahri coach ile devam ederek çok doğru bir karar vermişti. Sezon öncesi Federason kupasında başarılı sayılabilecek bir performans sergileyen takımımız, lige iyi bir başlangıç yaparak ilk 2 maçını kazanmıştı. Yönetim, 2 hafta önce herkesi şaşırtan bir karar ile lige 2’de 2 ile başlayan Fahri hocayı yardımcı antrenörlüğe çekerek Gökhan Taştimur ile anlaştı. Bu kararın üzerinden henüz iki hafta geçmesine rağmen, Gökhan hoca ile çıkılan iki maçın da kaybedilmesi üzerine pazartesi günü hoca ile yolların ayrıldığı haberi hepimizi şaşırttı. Şaşırttı diyorum çünkü gelişi de gidişi de çok garipti. Geldiği hızla gitmesi sanırım bu ligde bir ilk olmuştur. Bu durum da maalesef takımımızın şu ana kadar olan güzel imajını zedeleyen bir kararlar zinciri oldu. Ancak şunu da belirtmek isterim ki, bence zaten getirilmesi hata olan Gökhan hocanın vakit kaybedilmeden gönderilmesi doğru bir karar oldu. Böylelikle hatanın neresinden dönersen kardır mantığı ile bakıp geç olmadan doğruyu bulan yönetimi kararından dolayı kutlamak lazım. Ancak şunu da belirtmeliyim ki başarısızlık anında hemen bu hoca göndermeler alışkanlık haline gelirse de best kulübünün çok eleştirdiğim prensinden hiç farkları kalmaz, bu nedenle de açıkçası daha detaylı düşünerek kararlar vermeleri gerektiğini vurgulamalıyım…

Bakırköy maçı ile ilgili yorum yapacak olursam da maç baştan sona kadar dengede geçti ve Gani Laval’ın da kadroda yer almadığı maçı 83-79 kaybeden takımımız maalesef kolay bir rakibe mağlup olarak haftayı tamamlamış oldu. Rakip takımın yabancı seçimlerinin ne kadar doğru yapıldığı da maçta göze çarpan bir detaydı. Rakibin iki yabancısı toplamda 52 sayı 14 ribaund ve 7 asist’lik katkı yaptılar.  Takımımızda ise Alican Güney ve Hazer Avcı hala kalitelerinin çok altında basketbol oynamaya devam ediyorlar ve bir an önce toparlanmaları gerekmekte. Bu maç için onların kötü performansına Kerem Gülmez de eklenince maçı kaybetmiş olmamız çok da garipsenmemeli. Gökhan Karabıyık ve Şahin Ekmen ise aldıkları süreleri çok iyi değerlendirip kaybedilen maçta hanelerine artı yazdıran isimler oldular.

Bu hafta sonu yine deplasmanda olacak takımımız Antalya ile oynayacak, sonrasında da hafta içi Çarşamba günü Kurtdereli Spor Salonunda Akhisar Belediye ile karşılaşacak. Bu zorlu iki maç öncesinde takımımız umarım Gökhan Taştimur sendromunu çabuk atlatır ve en azından bu iki maçtan bir tanesini kazanarak playoff yolunda ilerlemesini sürdürür.

Haftaya yeni bir yazıda görüşmek üzere sevgiyle ve basketbol ile kalın, hoşçakalın…