Merhaba... Geçtiğimiz hafta Urfaspor’u yenerek puanı 39 yaptık ve düşmeyle alakalı bir problemimiz kalmadı. Zaten 39 hatta sağlam olsun derseniz 40 puan bu ligi kurtarmak adına yeterliydi. Bu maç öncesiyle  Manisaspor için tam bir bıçak sırtıydı ve 3 puan için gelecekleri bir maçtı. BALKESLER içinse bitse de şu lig tatile çıksak havası hakimdi. Bunu maç içinde gördük. Sezon öncesi komşu kentin takımıyla hazırlık maçı oynar gibiydik. Al gülüm, ver gülüm paslar rakibi zorlamadan rölantide sakin, huzurlu, lebiderya tam bir masterler gösteri maçı oynadık. Manisa takımı da bize ayak uydurdu. Zaman zaman hele golü bulup öne geçince ortamın sükûnetinden gol sevinçleri bile sönük oldu. Peroviç bir şeyler yaptı sevinmek adına ama “len bırak uzatma attın fasulyeden” der gibi baktı arkadaşları.

 

Maç için dedim ya emeklinin kahvede çayına oynadığı “blum” bile bu maçtan heyecanlıdır derken  yine bir Abdülkadir golü izledik. Bence atmasa tabir caizse “ohaaa bu da  kaçar mı” derler diye atmak zorunda kaldı. Seken top önüne düştü, ikram edilen bu topu gol yaptı o da. Zaten “yahu attık ama oldu bir hata” dercesine sağlanan beraberlik fazla sürmedi. İki dakika sonra  göstere göstere rakip Manisalı futbolcu kardeşim kafayla topu gol yaptı. Ha bu golde bizim kalecimiz VUKOVİÇ “hani panayırlarda olur 3 penaltı bir sigara” kalecisi gibi anlamsız hareketler yaptı. Bu da sanki maçı yahu atında gidin be kardeşim kıvamına getirdi. 

 

Bu maçta herkes rahattı teknik adamlar, futbolcular, tribünler zaten boştu, hakemler; anlayacağınız yem yeşil çimlerde piknik havası esti. Artık Manisa ekibi kendi göbeğini kendi kesecek. Onları zorlu bir Urfa maçı bekliyor biz ise Elazığ’da yine böyle rahat bir maç oynayacağız ve bence artık bizim için maçlar bitti uzatmaları oynuyoruz. Esas seneye halimiz pür melalimiz ne olacak onun merakındayım. Yine boş tribünler küstürülmüş taraftar, para yok diyen yalancı pehlivanlar, ekonomik sıkıntılar, acemi bir yönetim ve onun anlayışı, olacak mı? Muamma. Allah sonumuzu hayır eyleye.

 

Bir teşekkür bu maçta  gençlere şans veren Can hocama. Bence son iki maça da bu gençlerle çıkılmalı onlar içinde BALKESLERİMİZ içinde bir kazanım yaratılmalı.

 

Son bir not. Lütfen yeni sezon yapılanmasında takım içinde grupçuluk yapan, kendini takımın üstünde gören, yerine göre takım içinde kadroları belirleyecek seviyede şımartılmış, isterse oynayan isterse takımı yakan futbolculara derhal yol verilmeli. Bunları herkes biliyor. Bilhassa yöneticiler ve  bu kanayan yaraya vakit geçirmeden sezon bittiği gibi neşter vurulmalı, kangren olan bu isimler takımı yok etmeden kesilmeli, gönderilmeli. Futbolcular dışında  burada Can Hocamı ayrı tutuyorum. Buna çanak tutan, kendine menfaat uman, yeri ve konumu ne olursa olsun kim varsa onlarda başka kulüplerde şanslarını denemeli, yol verilmeli. Burası kişilerin egolarını tatmin ettiği, nemalandığı sahipsiz bir kulüp değil. Burası BÜYÜK BALIKESİR SPOR CAMİASI, unutulmamalı...