Merhaba.. Her iki takımın da puan ve playoff ümitlerini sürdürebilmek adına çok önemli bir maç oynadık.. Nerede? Ümraniye Stadı diye adlandırılan şantiyede!..

 

Maç BALKESLERİMİZ adına yakalanan başarılı çıkışın karşılığı alınacak 3 puan ile adeta ''taç'' töreni olacaktı , olmadı ,olamadı; çok iyi bir futbol oynadığımızı söyleyemem… Eh durumu idare eder yakalanacak bir pozisyonda golü bulur puan ve puanları alır geliriz havasındaydık ..  Haa; derseniz ki “Ümraniye takımı nasıldı”; ben de derim ki, “yoktu” aslında birbirimizden farkımız …

 

Her iki takım ortada maçı idare ederken esas maçı idare etmek görevi olan ve maç içi kararları ile oynanan futbolun önüne geçen bir hakem vardı ki evlere şenlik...

 

Aleyhimize verdiği penaltıyı taraflı tarafsız herkesin izlemesini rica ediyoru; yani Ümraniyeli oyuncu bana biri temas etsede ben de yatsam  ve belki hakeme yediririm düşüncesiyle sendeleyerek giderken baktık ki yerde… Eh zaten hazır olan hakem de dürtttt penaltı…

Pes ve insaf yahu; bir emek bu kadar kolay mı çalınır? HaYdi bunu geçtim peki bu penaltıyı veren sayın hakem Ümraniyeli oyuncunun resmen koluyla ceza sahasında topu kesmesine devam kararı verirken düdüğünü yuttu mu?

Verilmeyen penaltıya isyan eden futbolcumuza ardından sarı ve hemen ardından direkt kırmızı vicdanları sızlattı; bir futbol takımının ancak bu kadar haksız kararlarla puanı çalınır, buna söylenecek tek söz var: EMEK HIRSIZLIĞI! 

 

Tabi her şeyi de hakeme yüklemek olmaz;  klasiktir, hakemi de yeneceksin bazı maçlarda oynadığın futbolla ..  BALKESLER olarak bu maçta bence iyi bir futbol sergilemedik; rehavet deyin ,konsantre olamadık deyin ,eksikler deyin ,deyin de..  Şunu da bilin bu futbol bize yakışmadı. Ümraniye takımı bu ligin en kötü futbol oynayan takımı; bir önceki hafta Bandırma maçında da izledim, tesadüflerin takımıydı o da bize tesadüf etti.

Maç içinde Bekamenga’nın yakaladığı zor ama güzel bir vuruş yaptığı pozisyon bir de Eray’ın şutu dışında aklımda kalan gol pozisyonumuz yok denecek kadar az…

 

Yatalım kalkalım kalecimiz Atilla’ya dua edelim; inşallah bu formu devam eder, O’na çok iş düşüyor ve düşecek. Nazar değmesin 2 gol yedi ama hiç birinde hatası yoktu.

 

Her zaman maç sonu yorumlarını ve isabetli tesbitlerini takdir ettiğim Can hocamın sinirli bir şekilde maç sonunda isyanını da haklı buluyorum ama maç içinde  ne yaptık diye de irdelemesini rica ediyorum.

 

Şimdi işimiz daha zorlaştı ama umudumuz tükenmedi.  İlk 6 heyecanını sürdürmek adına önümüzdeki maçlarda çok daha iyi oynamak zorundayız. Sevgilerimle, fair play duygularla kalın.