Yeni yılın ilk haftasında iki takımımızın da cumartesi maçları vardı. Edremit Belediyesi Güresporun sahasında Kastamonu’yu ağırlardığı maçta, takımımız özellikle ilk yarıda çok zorlandığı rakibini ikinci yarıdaki oyunu ile  çözebildi ve 20 sayılık farkla yeni yıla güzel bir merhaba dedi.

Aynı şekilde Yalova deplasmanında olan takımlarımızdan Karesi için de rahat geçecek  ve skora yansıyacak bir galibiyet bekliyorduk. Ancak takımımız için maç öyle felaket başladı ki ilk yarının sonunda ev sahibi takım 27 sayı farkla önde girmişti devre arasına. Ligi takip eden herkes gibi bizler de bu skor karşısında şaşkındık. Maçın ikinci yarısında toparlanır diye beklediğimiz takımımız 3. periyotta biraz kıpırdansa da maç genelindeki ölü toprağı üzerinden hiç atamadı ve maçı “lig sonuncusu” rakibine 33 sayı farkla 101-68 gibi sansasyonel bir skor ile kaybetti.  

Bu sonuçların ardından Edremit Bld. Gürespor ligin ilk yarısının tamamlanmasına 1 maç kala 2.sıradaki yerini 2 takımla daha paylaşıyor. Karesi spor ise bir sıra daha yükselebileceği bir haftada aldığı şok mağlubiyetle ilk yarıyı 6. Sırada kapattı.

İkinci yarı maçlarına ara verilmeden devam edilecek. Erkeklerde 24 ocak kadınlarda ise 29 ocak tarihinden sonra 2 haftalık ara olacak. Bu arada da hem erkeklerin hem de kadınların federasyon kupası maçları oynanacak. Federasyon kupası maçlarından elenen Karesi’nin boş geçeceği süreci, Federasyon kupasında bir üst tur olan final grubuna kalma başarısı gösteren Edremit Bld. Gürespor final grubu toplantısında çekilecek kuradaki rakibi ile çeyrek final maçı oynayarak başlayacak.

Haftaya Karesi, Ankara da OGM Ormanspor deplasmanında olurken Edremit Belediyesi Gürespor da Mersin Üniversitesi deplasmanında olacak. Takımlarımıza başarılar diliyor ve haftaya görüşmek üzere, sevgiyle ve basketbol ile kalın, hoşçakalın...