Merhaba. Bolu maçında alınan 3 puan sonrası bu ligin köklü ve her zaman iddialı ekibi Adanaspor'u 4-1 gibi bir skorla geçeceğimizi maçtan önce sanıyorum kimse tahmin edemezdi. Hele hele hala geçen haftaki yazımda belirttiğim kulübü karıştırmaya gayret eden kişiler, hala bu gereksiz ve yakışıksız spekülasyonlarına devam ederken. Ama sanıyorum bu skor o kardeşlerimizi de güzel bir cevap olmuştur. Beyler! Bırakalım ordu bozanlığı başarıyı alkışlayalım ve destek olalım BALIKESİRLİ olmak, BALKES sevdalısı olmak bunu gerektirir. Yeter artık spora, siyasetçi gibi bakmaktan vazgeçelim. 

 

Geçen haftada yazdım OTOO; evet her geçen gün üstüne koyuyor demiştim. Beni bu hafta haklı çıkardı. Genç ve tecrübeye ihtiyacı var ama enerjisi ve güçlü fiziğiyle bu ligin tozunu atacak gibi. Geçen haftaki ceza sahası içinde rakibi harmanlamasının bir benzerini bu maçta rakibi peşine takarak yaptı ve sol ayağıyla kaleciyi ters ayakla yakaladığı bir pozisyonda topu ağlarla buluşturdu. 1-0. 

 

Bu golün gelişiminde yine formunu yükselten ve takımın bankosu olan FOXİ’nin sağ ayak dış falsolu vuruşla soldan sağa OTOO’ya attığı gol asisti dikkate değer ve gol kadar değerliydi ...

 

Rakibin gol sonrası  ilk ataklarından birinde -bence topun ele çarpmasıydı ama verilebilir miydi derseniz yüzde 50, yüzde 50 diyebileceğim- topun ele temasından verilen penaltıyla Adanaspor durumu 1-‘e getirdi.

 

İlk yarı böyle bitti. İkinci yarıya öyle bir BALKES çıktı ki sahaya adeta bu maç bizim dercesine hırslı ve pozisyon arayan bir görüntüdeydik. İşte bu futbolumuzun meyvesini aldık. Yine çok rahat göstere, göstere geçen hafta kafayla attığı golün bir benzerini yarım voleyle yaptığı şık vuruşla ABDÜLKADİR golü yaptı 2-1 oldu. Yani bu golde Adana defansının basiretimi bağlandı bilemiyorum.

 

Ama bu gibi ligde üst düzey tecrübeli takımlarla oynuyorsanız geriye yaslanıp bu skorun üstüne yatayım, yan toplarla zaman çalayım derseniz, golleri kalenizde görür ummadığınız skoru tabelada izlersiniz. İşte bu yüzden atak futbolumuzu sürdürdük. Yine soldan bir atak organizasyonunda MEHMET sıfıra kadar indi  ve içeriye asistini yaptı. Bu ortaya OTOO kafa, ense, boyun üçlemesiyle enteresan bir vuruş yaptı. Adeta sıfırdan uzak köşeye çok şık, bir o kadarda ters bir kafa vuruşuyla durumu 3-1 yaptık.

 

Adanaspor takımı bu golden sonra oyundan düştü ama yine de futbolu çirkinleştirmeden, oyuna devam ettiği son dakikalarda sağdan FOXİ rakipten topu kaptı. “Foxiii” diyerek rakip defansın arkasına koşuya başlayan MEHMET’e istediği pası verdi. Mehmet asist yapacak diye beklenirken kendi girdi ceza sahasına uzak köşeye sert ve düzgün vurdu  4-1 oldu ve maçın finalini de yaptı perdeyi kapadı.

 

Buradan BÜYÜK BALKES TARAFTARINA naçizane sitemim ve ricam olacak. Ortada başarılı bir takım varken, sizler neredesiniz? BALKESLERE boş tribünlere oynamak yakışmıyor. Sizler ki örnek olmuş, jeneriklere girmiş, rakip hocaların bile hayranlıkla  “benimde böyle taraftarım olsa” dediği CEFAKAR BALKES taraftarı, vefalı, yürekli kardeşlerim abilerim, hanımefendiler, neredesiniz?  Lütfen.

SEVGİLERİMLE ....