Erkekler Bölgesel Basketbol Liginin Bolu’da yapılacak olan Final grubu öncesinde takımımızın önündeki son engel ligin başında aynı grubu paylaştığımız ve 2 maçı da kaybettiğimiz İnegöl Belediyesi’ydi. Eşleşmedeki bu seri 3 maç üzerinden oynanan bir seriydi ve saha avantajı takımımızdaydı. Uzun serilerde (5 maç) saha avantajı riskli olsa da kısa serilerde (3 maç) önemli bir artıdır.

Serinin ilk maçında İnegöl deplasmanına giden takımımız bu maçtan da ligde olduğu gibi mağlup ayrılınca seri 1-0’a geldi ve “acaba” mı denmeye başlandı. Ancak haftasonu oynanan serinin 2. maçında tribünlerin ve hatta saha içine ayrılan bölümlerin de dolu olmasına ek olarak bu seri için özel olarak davet edilen Zorbey kardeşimin de müthiş ateşleyiciliği sayesinde hem takımımız hem de tribünler kötü başladığımız maça daha fazla inanmaya başladı. Mücadele gücünü en üst seviyeye çıkardığımız maçta adeta döve döve maçı kazanmayı başaran takımımız seride durumu 1-1 yaptı ve seriyi son maça taşıdı.

Pazartesi oynanan serinin son maçında da saha ve seyirci avantajını çok iyi değerlendiren takımımız bu sefer daha inançlı bir görüntü sergiledi. Özellikle maçın 2. periyodunda çok üstün bir oyun sergileyen takımımız periyodu 29-7 geçerek devre arasına 45-25 önde girdi. Bu periyot rakip İnegöl takımının oyuncularının da moral motivasyon olarak düşmelerini sağlaması açısından da çok önemliydi. Maçı çevirebilmek için 3. periyottaki hamlelerine iyi karşılık veren takımımız periyodun sonuna kadar aradaki farkı korumayı başardı ve bu fark psikolojik üstünlüğü de kaybetmemek adına çok önemliydi. Son periyotta rakibin önemli oyuncularının birer birer 5 faul alıp çıkmasıyla maçın özellikle son 5 dakikası şenlik havasında geçti ve maçı takımımız 76-56 kazanarak seriyi 2-1 üstünlükle geçip Bolu biletini cebine koymayı başardı.

Bu önemli başarıda en büyük pay sahibi takımın antrenörü Fahri  Güler başta olmak üzere tüm sporcularımızı ve teknik kadroyu kutlarım.  Şimdi 19 Mayısta Bolu’da başlayacak Final grubunda mücadele edecek 6 takım arasından ilk iki sırayı elde edecek takım bir üst lige çıkmaya hak kazanacak ve umarım bu takımlardan birisi Karesi Basketbol olacaktır.

Şimdiye kadar herşey mükemmel gidiyor gibi görünse de takım içerisinde özellikle yönetim bazında bazı sıkıntı ve sorunlar olduğu gerçeğini gözardı etmeden ve bu konulardaki eleştiri hakkımı şu an oluşan güzel atmosferi bozmamak adına saklı tutuyor ve Bolu sonrası Karesi yazımda buluşmak üzere hoşçakalın.