Karesi spor geçtiğimiz haftasonu Kurtdereli Spor Salonunda İzmir Büyükşehir Belediye'yi konuk etti. Açıkçası hepimiz maçın rahat bir tempoda geçecegini düşünüyorduk ancak devre arasinda yapılan yüklemeden beri süre gelen yorgunluktan mıdır bilinmez ama devre arasından sonra oynadığımız maçlarda bir türlü istenen basketbolu sahaya yansıtamama geleneğimiz bu maçta da sürdü. Sevindirici olan tek yanı ise kötü oynamamıza rağmen maç kaybetmeden bu süreci geçiriyor olmamız.

Takımımız maça Sezgin Eriş, Berkay Gülek, Cahit Turan, Azizcan Özdemir, Enver Ekmen beşi ile başladı. İlk periyotta Karesispor'un özellikle Cahit Turan ve Azizcan Özdemir ile etkili oyunu ve bunun yanı sıra 3 sayılık atışlarda 3/4 %75'lik bir yüzde ile oynaması sonucu ilk çeyreğin skoru 29-18 Karesi'nin lehinde sonuçlandı.

  1. periyoda takımımız maça başlayan beşten tamamen farklı olarak İlker Türel, Volkan Aydın, Umar Atın, Oğuzhan Sungur, Okan Özpamir beşi ile başladı. Bu periyotta istediği oyun kurgusunu sahaya yansıtamayan oyuncularımız savunmada da hatalar yapınca fark erimeye başladı. Özellikle bu periyot içinde geniş rotasyona giden süre alamayan gençlere şans tanıyan coach Fahri Güler'in öğrencileri İzmir Bşb'den 14-0 lık bir seri gelince devreyi 39-39 bitirirerek İzmir Bşb'yi maça ortak etti. Karesispor 3.periyota yine maç başındaki beşi Sezgin Eriş, Berkay Gülek, Cahit Turan, Azizcan Özdemir, Enver Ekmen ile başladı.

Takımımız bu periyotta da maça ortak ettiği İzmir Bşb karşısında bayağı bir zorlandı ve karşılıklı basketler ile geçen periyodun skoru 22-24 Karesispor aleyhine olunca periyodu 61-63 geride bitirdik. Bu periyotta takımımız Azizcan, Cahit Ve Enver le sayılar bulur iken İzmir Bşb'de Berk Kar'ın bu periyotta attığı 10 sayı, bunun yanı sıra Batuhan Yeşilturna ve Güray Dalaman'ın etkili oyunları göze çarptı. Maçın son periyoduna İlker Türel, Berkay Gülek, Cahit Turan, Azizcan Özdemir, Okan Özpamir beşi ile başlayan takımımız adeta vites yükselttiği ve ismine yakışan basketbolu sahaya yansıttığı bir periyot oynadı. Takımımız bu periyodu 31-14 gibi net bir skor üstünlüğü ile tamamlayınca maçı da 92-77 kazandı. Bu periyoda kadar hiç sayısı bulunmayan takımın en tecrübeli isimlerinden ve kaptanı olan İlker Türel 11 sayılık bir katkıda bulundu ve aynı periyot içinde Cahit Turan 7, Azizcan Özdemir 6 sayılık bir katkı gösterdi. Maç genelinde 5 oyuncumuzun çift haneli skora ulaşması takım olgusu açısından önemliydi; Cahit Turan (21),Enver Ekmen(17),Azizcan Özdemir (15),Sezgin Eriş(11),İlker Türel'den (11). Maç sonrası basın toplantısında konuşan Sezgin Eriş; ''Kazandık ama mutlu değiliz. Bugün basketbol adına bir şey konuşamayacağız kötü oynadık. Ama bizim hedefimiz lige çıkmak bunun için her maça ayrı bir dikkat ve konsantre ile çıkıyoruz. Bugün kötü basketbol için seyircilerden özür diliyorum'' şeklinde konuştu.

Baş antrenör Fahri Güler ise ''Sezgin'e katıldığını iyi basketbol olmadığını dile getirdi. Bu maçı izleyip çıkarılacak dersler olduğunu söylerken, takımını geniş rotasyonda oynattığı ve her oyuncusuna şans verip böylesine büyük bir sorumluluğu üzerine aldığı için son olarak şunları ekledi; Ben süre alamayan herkese süre vermeye çalışıyorum fakat bu maç o enerjiyi o isteği alamadım. Enerjiyi ve isteği alamadığım o zaman diliminde zaten rakibimiz 14-0'lık bir seri ile geri geldiler ve maça ortak oldular. Yolumuz uzun, lige çıkmak istiyoruz. Buraya gelen herkese teşekkür ediyorum'' dedi. Sonuç olarak bu takımın içerisinde yer alan tüm oyuncularımız şunu çok iyi bilmelidirler ki Karesispor onlar için büyük bir şans ve ne kadar süre aldıklarına bakmaksızın sahaya girdiklerinde ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmalılar. Böylesine lige çıkmaya aday bir takım kadrosunda inanın hiç bu kadar süre dağılımı olmaz ve sizlere güvenen böyle bir antrenör ile çalışıyor olmanız hepiniz için gerçekten büyük bir şans. Bizlerin sizden beklentisi de bu takımı hakkettiği basketbolu oynayarak hakettiği yere çıkarmanız. Umarım bu uyarımı dikkate alırsınız ve hem siz kazanırsınız hem de Karesi spor kazanır... Haftaya yeni bir yazıda görüşmek üzere sevgiyle ve basketbol ile kalın...