Merhaba... Evet, bu haftaki beraberlik bütün umutlarımızın üzerine limonu sıktı. Zaten ittire, kaktıra gider bir durumdaydık teklemeye başladık ve nihayet dörtlüleri yaktık çektik sağa sol şeridi bıraktık başarılı sonuçlar alanlara.

 

Takım üzerindeki isteksizlik ayan beyan ortada iken senin benim, taraftarın medyanın tam gazına rağmen bir türlü o heyecan gelmedi ve ilk altı hayallerimizle play off ve süper lig heyecanımız bir başka bahara kaldı. Ve gidişata bakılırsa  bizim Balıkesir tabiriyle “vaziyet kel” 

 

Şimdi gelelim maça  cazgır tefrikası yapayım “iki yiğit çıktı meydanaa biri birinden merdaneee” ama  BALKESLER maalesef sınıfta kalan bir yönetim anlayışı ile ligin başındaki topladığı biriktirdiği puanların yüzü su hürmetiyle ortalarda tutunmaya çalışan bir ekip. Yani evet yiğitliğine yiğidiz ama futbol olarak merdane yani usta, maharetli, şimdiki dille yetenekli olamadık bilhassa gol yollarında. Ama rakip Altınordu öylemi. Yönetim anlamında Türkiye'de bir ilk  bir marka  futbolumuz  için rol model olmuş Avrupa standartlarında yönetim anlayışı ile herkesi hayran bırakan alt yapısıyla bir marka adeta futbolcu fabrikası. Dinamik, heyecanlı, başarıya odaklanmış ülkemizin her köşesinden toplanmış pırıl pırıl genç ve yetenekli oyuncularıyla parmak  ısırtan kadrosunda yabancı uyruklu oyuncu bulundurmayan, kolej takımı dendiğinde işte budur denecek bir ekip. Ha unutmadan futbolcuları kendi kolejinde okutan bir kulüp o denli yani. Şimdi bunları niye yazdın sanki bize ne diyebilirsiniz niye yazdım bunu size bir türkünün sözleriyle anlatayım.

 

Ne der bir türküde “neden ağlamayım neden gülmeyim” Ağlarım BALKESLER gibi bir kulübün acemi ellerde kalıp yönetilememesine, ağlarım dükkanı kapatan futbolcu kardeşlerime, ağlarım futbolcu kardeşlerime ödeme yapamayıp onların ekmek kapısını kapatanlara, ağlarım koskoca kenti yöneten ileri gelenleri dediğimiz siyasetçi, bürokrat, iş adamı kimlikleriyle başarı olduğunda BALKES formalarıyla statta Tv’lere taraftara gerdan kıran zihniyete. Hani neredeler bu yönetime gaz verip, hadi aslanım ben arkanızdayım diyerek siyasi prim sağlayan, ama şimdi her nedense elini eteğini çeken kişiler kurumlar nerede? 

 

Maalesef herkes iyi gün dostu kötü günde kimseler yok. Eh böyle olunca da başarıda yok. Allahtan futbolcu kardeşlerim yine de heyecansız, kırgın olsalar da can suyu bir bir puanlarla ligi bitirmek adına sabır ediyorlar. Bu sözümü büyük harflerle yazıyorum bazıları iyi görsün diye. Evet, FUTBOLCU KARDEŞLERİM SABIR EDİYOR. Buna hocamız CAN CANGÖK de dahil.  Ne yapsın hocam BALIKESİRLİLİK duruşuyla kol kırılır yen içinde kalır  misali takımının başında elinden geleni yapıyor. Sayın yöneticiler bu iş mahalle takımı veya amatör küme takımı yönetmeye benzemez tecrübe ister, çaba ister, kulis ister, taraftarın içinde onların gönüllerinde olmayı ister. Bunlar olmazsa bunları yapamazsanız olacağı  budur. Bu sene bitti. Tavsiyem yeni sezon için hocamızla oturun planlarınızı yapın. Lütfen gelecek sezonda takımda yer alabilecek genç yetenekleri Mesut DİLSÖZ hocamdan isteyin.  Sahaya sürün. En azından bu ligin tecrübesini yaşatın onlara. Örnek mi? İşte örnek bu haftaki rakibimiz olan  Altınordu. Kendi yağıyla kavrulan yegane örnek  ve sanıyorum, hissediyorum ligler bittiğinde durumumuzun vahameti ortaya çıkacak. Öyle iddialı transferler yapamayacağız, eldeki kadroda başarılı olan isimlerle yolları ayıracağız gibi. O vakit şimdiden geleceği düşünerek çalışmalara başlamalıyız BALKESLERİMİZ için maalesef lig bitti ve  uzatmaları oynuyoruz.

 SEVGİLERİMLE ....