Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu’nun daveti ile odanın mimarlık, mühendislik ve inşaat sektörüne yönelik firmalarının bulunduğu 2’nci, 5’inci, 6&’ncı ve 17’nci Meslek Komiteleri ile bir araya geldi. Kahvaltılı toplantıya Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula, Balıkesir Ticaret Odası Meclis Başkanı Okan Telaşeli ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Genel Sekreter Yardımcıları, Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ve ilgili sektör Meslek Komitelerinin temsilcileri katıldı. İnşaat sektörüne yönelik firmaların bina yapım ve ruhsatlandırma süreçleri ile ilgili beklentilerin değerlendirildiği toplantıda Meslek Komite Üyeleri Büyükşehir Belediyesi’nden taleplerini dile getirdi.

İNŞAAT SEKTÖRÜ SIKINTILI

Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula düzenlenen toplantıyla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Meslek Komitelerimiz, mensubu oldukları meslek grubunun beklentilerinin dile getirildiği ve bunlara ilişkin raporların Oda Yönetim kurullarına sunulduğu kurullarımızdır. İnşaat sektörüne yönelik komitelerimiz gerek kendi aralarında gerekse ortak toplantılarda Belediyelerimiz nezdinde bina yapımı ve ruhsatlandırma süreçleri ile ilgili işleyişin hızlandırılması adına neler yapılabileceğine dair beklentilerini içeren bir raporu Yönetim Kurulumuza sundu.  Bizlerde söz konusu talepleri, çözüm noktası olması nedeniyle Büyükşehir Belediyemize sunmanın uygun olacağı düşüncesi ile böyle bir toplantıyı tertip ettik. Burada davetimize katılarak bize onur veren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu, Genel Sekreterimiz ve Genel Sekreter Yardımcılarımıza teşekkür ediyorum.”

 ****

SIKINTILARI DAİREBAŞKANLANIYLA PAYLAŞACAĞIZ

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, iş dünyasının temsilcilerine Büyükşehir Belediyesinin hizmetleri ve projeleri hakkında bilgi verdi. Kafaoğlu böyle bir toplantı ile beklentilere çözüm bulmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek şunları kaydetti:

“Söz konusu raporu ilgili birimlerimiz ile inceleyip, ayrıca Karesi ve Altıeylül Belediye Başkanlarımız ve ilgili Daire Başkanları ile de paylaşacağız. Revizyon ya da düzenleme getirilmesi gereken konuların üzerine hızlıca çalışma yaparak gerekli düzenlemeleri hayata geçirmek için elimizden geleni yapacağız.”

***

TELAŞELİ’DEN GENİŞ KATILMIL TOPLANTI DİLEĞİ

Balıkesir Ticaret Odası Meclis Başkanı Okan Telaşeli de bir süre sonra tekrar bir toplantı organize edilerek düzenlemelerin ne durumda olduğu ve işlevselliği hakkında yeniden bir araya gelinebileceği önerisinde bulundu. Bu öneri üzerine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu öneriyi yerinde bularak, hatta yapılacak olan bir sonraki değerlendirme toplantısına Karesi ve Altıeylül Belediye Başkanlarının da katılımının daha faydalı olacağını belirtti. Toplantı Balıkesir Ticaret Odası Meclis Başkan Yardımcısı ve 5. Meslek Komitesi Başkanı Ömer Işıklar’ın İnşaat Sektörü ve Mühendislerin beklentilerine ilişkin raporun sunumu ve rapor üzerine değerlendirmelerin yapılması ile son buldu.