AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Kurban Bayramı’nın ikinci günü parti binasının bulunduğu Atalar Caddesi’ni trafiğe kapattırdı, caddeye platform kurdurdu, partilileri ve vatandaşları davet etti. İl Başkanı’nın bayramlaşma organizasyonu ilgi görmedi. Büyükşehir Belediye Başkanı, merkezdeki iki ilçenin belediye başkanları, milletvekilleri ve bazı parti yöneticilerinin dışında beklenen katılım olmadığı gözlendi. Bazı haber ajansları bayramlaşmayı “miting havasında bayramlaşma” başlığıyla servis etti. Ancak gerçek hiç de öyle değildi.

AK Parti Balıkesir İl Teşkilatı’nın bayramlaşma organizasyonlarında parti binasının bulunduğu Atalar Caddesi’ni trafiğe kapatma geleneği Kurban Bayramı’nda da devam etti. İl binasının önünde gerçekleşen bayramlaşma programı nedeniyle Kızılay Caddesi’nden Atalar’a giriş noktasına platform kuruldu, cadde saatlerce trafiğe kapalı tutuldu. Ancak İl Başkanı Hasan Demiraslan’ın bayramlaşma etkinliği, beklenenin çok altında bir katılıma sahne oldu. İl ve bazı ilçe teşkilatı yöneticileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi ve Altıeylül Belediye Başkanları, AK Parti’nin beş Milletvekili ve bir grup parti üyesi dışında Demiraslan’ın bayramlaşma programına partililer bile ilgi göstermedi.

“Sen ben bizim oğlan” formatındaki az katılımlı bayramlaşmada, İl Başkanı Demiraslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Milletvekilleri Adil Çelik, Berrin Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey ve Mutlu Aydemir, sırayla partililere seslendi.

Bazı haber ajansları, katılımın beklenenin çok altında kaldığı bayramlaşma etkinliğini, “AK Parti’de miting gibi bayramlaşma” başlığıyla abonelerine servis ettiyse de gerçek hiç de öyle değildi.

BAYRAMLAŞMAYI NEDEN PARTİ BİNASINDA YAPMIYORSUNUZ?

AK Parti, dini bayramlarda düzenlenen bayramlaşma programlarını sokak ve caddelere taşıyıp trafiği kilitlemeyi gelenek haline getirdi. Balıkesir trafiğinin en işlek noktası konumundaki çarşı bölgesinde her bayramda aynı manzaranın tekrarlanması, vatandaşların tepkilerini beraberinde getiriyor.

Bu bayramda da aynı şeyi yapan AK Parti İl Başkanlığı, çarşı trafiğini yine kilitledi. Bayramlaşma törenlerinin cadde ya da sokakları trafiğe kapatmak yerine, parti binasında ya da bu etkinlikler için uygun salonlarda yapılması gerektiği hatırlatılıyor.

PARTİLİLERİ BİLE TOPLAYAMADI AMA 2019’DA ŞAHA KALKACAK…

Kurban Bayramı tatilinin uzunluğu nedeniyle herkesin tatil moduna girip bir yerlere kaçtığı ortamda, parti üyeleri bir tarafa yöneticileri bile bayramlaşma etkinliğine getiremeyen İl Başkanı Demiraslan, programa katılan az sayıdaki partiliye “2019’da şaha kalkacağız” diye seslendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Balıkesir 24 Haziran’da ayağa kalktı, 2019’da şaha kalkacak” sözlerini hatırlatan Demiraslan, “bu birlik ve beraberlikle 24 Haziran’da ayağa kaldırdığımız Balıkesir’i 2019 yerel seçimlerinde şahlandıracağız” diye konuştu.

Ekonomik krize de değinen Demiraslan şunları söyledi:“Son yıllarda karşılaştığımız her saldırıyı, her darbe girişimini, her tuzağı bu sayede bertaraf ettik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, ülkemizde milli bir mücadele başlamıştır. Alaca Mescit toplantılarıyla ülkenin bağımsızlık ateşini yakan, Balıkesirliler, bu mücadeleyi çok iyi bilirler. Bu toprağın insanları söz konusu vatanın bağımsızlığı olduğunda 'ya istiklal ya şehadet' der. Allah’ın izniyle, ülkemiz bunların hepsinin üstesinden gelecek güce, imkana, dirayete sahiptir. Yeter ki bizler birliğimiz kaybetmeyelim.”