Karesispor Genel Menajeri Anıl Uyanık ve oyuncular Kerem Gülmez, Kerem Özel, Ryan Wright, Volkan Aydın ve Arber Berisha Umut Özel Eğitim okulunu ziyaret etti.

Karesi Halk Eğitim Müdürü Mustafa Canseven’in de katıldığı ziyarette müzik eğitimi alan Down Sendromlu öğrencilerden oluşan mehteran takımı mini bir gösteri sundu. Oyuncular ile vakit geçirme şansı bulan Down Sendromlu öğrenciler profesyonel oyuncularla birlikte basketbol oynayıp, bol bol fotoğraf çektirdi.

Karesi Halk Eğitim Müdürü Mustafa Canseven, Karesispor’lu basketbolculara günün anlam ve önemini belirten hediyeler takdim etti. Karesispor Genel Menajeri Anıl Uyanık, down sendromunun bir hastalık değil bir farklılık olduğuna dikkat çekerek “Onlar da bizim gibi, +1 farkla. Biz de buna dikkat çekmek için oyuncularımızla Umut Özel Eğitim Kurumu’na bir ziyaret gerçekleştirdik. Onlardan müzik dinledik, beraber basketbol oynadık. Umut Özel Eğitim Kurumlarına ve değerli velilerine bizlere gösterdikleri yoğun ilgi ve sevgi için çok teşekkür ederiz” dedi.