12 meslek komitesi için yapılan seçimlerde bin 157 oy kullanıldı.  Sabah saatlerinde başlayan oy verme işleminde sarı, beyaz ve mavi listeler yarıştı. Geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleşen seçimlere ilginin büyük olduğu gözlendi. 12 meslek komitesinde yapılan seçimlerde toplamda bin 157 oy kullanıldı. 12 meslek komitesi için yapılan seçimlerinde 10 komiteyi sarı liste alırken 2 komitede ise farklı listeler öne çıktı. 

Edremit Ticaret Odası (ETO) meslek komiteleri seçimlerinde, mevcut yönetimin yer aldığı sarı liste büyük bir farkla seçimlerin galibi oldu. 
Sabah saatlerinde başlayan seçimlerde listeler savaşı yaşandı. Büyük heyecan içinde geçen yarışta, sarı, beyaz ve mavi renklerdeki 3 liste yarıştı. 
İlçe Seçim Kurulu yetkilileri nezaretinde 17:00’de açılan sandıklarda gerçekleşen oy kullanma işlemi sonucunda 10 meslek komitesini sarı, 2 meslek komitesini ise beyaz ve mavi listeler listeler kazandı 
Güven tazeleyen ETO Başkanı Coşkun Salon, “Önümüzdeki günlerde toplanarak meclis ve yönetim kurulu başkanını seçeceğiz. Seçimin odamıza ve Edremitimize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm üyelerimizi kucaklayacağız. Destek veren üyelerimize güvenleri için teşekkür ederim” dedi.