İftar yemeğinde bir araya gelen  Devlet Hava Meydanları İşletmesi çalışanları, DHMİ’nin 85. kuruluş yıldönümünü kutladı. Ardından bir toplantı düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından konuşan Koca Seyit Havalimanı Müdürü Kaya, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

YOLCU MEMNUNİYETİ ÖN PLANDA TUTULUYOR

Balıkesir Kocaseyit Havalimanı’nın Müdürü Mehmet Kaya “DHMİ Genel Müdürlüğünce hava seyrüsefer ve havalimanı işletme hizmetleri çerçevesinde; hizmet verilen uçak ve yolcu trafiklerinde son yıllarda önemli artışlar meydana gelmiştir. Özellikle, uluslararası havalimanlarımızın dış hat uçak ve yolcu trafiklerinde önemli gelişmeler gerçekleşmektedir. Genel Müdürlüğümüzün uzantısı olarak, Körfez Bölgesi’nde bulunan Balıkesir Koca Seyit Havalimanımız; yolcu memnuniyetini ön planda tutarak, her türlü yolcu kolaylığını sağlamak amacıyla, 24 saat esasına göre toplam 269 personeli ile 24 bin metrekare terminal binasında hizmet vermektedir. 3 bin metre uzunluğunda 45 metre genişliğinde pistimiz, 6 uçak kapasiteli apronumuz, ayrıca uçuş okullarının faaliyet gösterdiği 2. apronumuz mevcut olup; SSY cihazları olarak ILS, VOR, DME ve NDB bulunmaktadır. Ayrıca havalimanımızda 2 adet uçuş okulu, 1 adet genel havacılık faaliyeti gösteren şirket bulunmaktadır. Havalimanımızda; 2013 yılında 92 bin, 2014 yılında 206 bin yolcu, 2015'te 325 bin, 2016 yılında 365 bin, 2017 yılında 440 bin ve 2018 yılının ilk 4 ayında 117 bin yolcuya hizmet verilmiştir. Yıl sonu itibariyle 550- 600 bin civarı yolcuya hizmet verilmesi tahmin edilmektedir.”

ULUSLARARASI STANDARTLAR SAĞLANIYOR

Turizmin ve ticaretin yoğun olduğu bölgede bulunan Koca Seyit Havalimanı’nın dünyanın en güvenli ulaşımı ile uluslararası standartları sağlayarak, vatandaşlara hizmet vermek için hazır bulunduğunu belirten Kaya “Emeklilerimize, çalışanlara ve paydaşlarımıza en içten teşekkür ediyorum. 85. kuruluş yılımızın Kurumumuza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. İHA