ALTIEYLÜL ve Karesi Belediyeleri’nin bulunduğu Yeşilyol Sokak’ta dün öğle saatlerinde bir vatandaş kendini ateşe vererek intihar girişiminde bulundu.

İsminin M.B. olduğu öğrenilen şahıs, çok sayıda vatandaşın gözü önünde üzerine benzin dökerek kendisini ateşe verdi. Çevredekilerin müdahalesiyle ölümden dönen ve hafif yanıklarla olayı atlatan M.B. Hastane’de tedavi altına alındı.

 

BELEDİYE’DEN İŞ İSTEDİ

Uzun süredir işsiz olduğu öğrenilen şahsın daha önce Karesi ve Altıeylül Belediyeleri’ne iş için başvuruda bulunduğu, ancak olumlu yanıt alamadığı öğrenildi.

Benzin döküp kendisini yakmaya çalışan M.B.’nin denetimli serbestlik kapsamında olduğu da belirtiliyor. Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Sagay, intihar girişiminde bulunan M.B.’nin daha önce iş için kendilerine başvurduğunu, taşeron sisteminden kadrolu sisteme geçiş sürecinde 2 Nisan tarihine kadar iş başvurularını alamadıklarını, ancak birkaç kez su ve elektrik faturalarını Belediye olarak ödediklerini söyledi.

Toybelen köyüne kayıtlı olduğu belirtilen M.B.’nin hafif yanıklarla atlattığı ve şu anda hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi.