AK Parti’nin seçim öncesinde “CHP’nin HDP’ye destek verdi” iddialarının da doğruyu yansıtmadığını dile getiren Ahmet Akın, “CHP’yi teröristlerle bir tutanların alnını karışlarım” ifadesini kullandı.

HDP’YE DESTEK VERDİĞİMİZ DOĞRU DEĞİL

CHP Milletvekili Ahmet Akın düzenlediği basın toplantısında ilk olarak CHP’nin HDP’ye destek verdiği iddialarını değerlendirdi. Akın şunları söyledi:“İktidarın bize yakıştırmaya çalıştığı CHP bilerek HDP’ye oy verdi iddiaları doğru değildi. Bu iddia üzerinden bizi terörle berabermiş gibi gösterilmesini kabul etmiyorum. Bunu söyleyenler terörle işbirliği yapanları görmek istiyorsa aynaya baksınlar. Teröristleri ülkeye biz mi soktuk? Çadır mahkemelerinde teröristleri biz mi akladık? Oslo’da PKK ile biz mi buluştuk? Valilere teröristlere dokunmayın diyen bizler miydik? O yüzden bizi teröristlerle bir tutacakların alnını karışlarım. Bunu dile getiren Süleyman Soylu’nun AKP’ye geçmeden söylediklerini hatırlayın. İktidarın görevi bizleri şehit cenazelerine sokmamak değil, şehit cenazelerinin gelmesini engellemektir.”

YEREL SEÇİMLER İÇİN ÇALIŞMAYA BAŞLAMALIYIZ

Toplantıda seçim sonuçlarını da değerlendiren CHP Milletvekili Ahmet Akın, AK Parti’nin seçimlerde oy kaybettiğini ifade etti. Akın şunları söyledi:“AKP meclisteki çoğunluğunu kaybetmiştir. Artık her zaman MHP’nin oylarına ihtiyacı vardır. MHP milletin mi, yoksa sarayın mı hizmetinde olacağına karar verecektir. Yerelde dursun Mirza başkanımız başarılıdır. Seçim sonuçlarını yerel yönetime bağlamak olmaz. Göreceksiniz yerel seçimleri büyük bir farla kazanacağız. Şimdiden çalışmalara başladık. Tüzüğümüzde başkan seçimlerinde genel merkez yoklaması olur yazıyor. Ancak bazı yerlerde önseçim yapılabilir. Bandırma da bu yerlerden biri.