Geçtiğimiz günlerde genel kurulunu yaparak yeni bir yönetim oluşturan Balıkesir Yazarlar ve Şairler Derneği (BAYŞAD) Vali Ersin Yazıcı’yı ziyaret etti. Dernek çalışmaları hakkında bilgi verilen ziyarette Vali Ersin Yazıcı’ya BENGİ Projesi için teşekkür edildi.

 BENGİ İÇİN TEŞEKKÜR

BAYŞAD Başkanı Kaya Aydoğan ziyarette yaptığı konuşmada Vali Ersin Yazıcı’ya kitap alışkanlığını kazandırma yönünde BENGİ Projesi için teşekkür etti. Başkan Aydoğan şunları söyledi: “Bizim en öncelikli amacımız bu memleketin özellikle gençlerine okuma yazma alışkanlığı kazandırarak, birçok yazarı bir araya toplayarak bir kültür kavuzu oluşturmak. Oluşturduğumuz bu havuzda da memlekete yarar sağlamak. Biliyoruz ve takip ediyoruz ki sizin gerçekleştirdiğiniz BENGİ Projesi Balıkesir’de çok ses getirdi. Birçok okula gidip bizzat çocuklarla birlikte kitap okuyor ve onlara örnek oluyorsunuz. Sizi bu konuda gerçekten tebrik ediyor ve daha fazla öğrenciye ulaşmanızı canı gönülden istiyoruz. Bu bakıma amaçlarımızın aynı olduğu bir zamanda dileriz hep birlikte bu memlekete güzel hizmetler gerçekleştiririz.”

 BİRLİKTE GÜZEL ŞEYLER YAPABİLİRİZ

Vali Ersin Yazıcı bu ortak payede buluştukları noktada yapmış olduğu çalışmalara değindi. Vali Yazıcı şunları kaydetti:“Biz yaklaşık iki yıldır BENGİ projesini sürdürüyoruz. Umudumu asla kırmıyorum. Bir öğrencinin yanında oturup kitap onunla birlikte kitap okumanın bana verdiği hazzı anlatamam. Bu farklı bir şey... Yıllar sonra bu çocuk büyüdüğünde; ben Vali Bey ile oturup kitap okudum. Benim yanıma geldi. Diyebilmesi benim için önemli olan. Çok başarılı mıyız? Olmaya çalışıyoruz. İstediğimizin daha üzerinde olabiliriz. Ve Tüm gayretlerimiz buna. Sizleri de bu çıkmış olduğunuz yolda tebrik ediyorum. Birlikte güzel şeyler yapılabilir. Elimden geldiğince yanınızda olmaya gayret gösteririm.”