Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey AK Parti İl Başkanlığı’na milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunda bulundu. 2015 seçimlerinde AK Parti Milletvekili sıralamasında 5’inci sırada yer alan Mustafa Canbey, parti teşkilatının teveccüh göstermesi halinde hizmet için yeniden aday olmak istediğini belirtti.

AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan’a başvuru formunu veren Mustafa Canbay ‘Parlatılmamış Pırlanta’ olarak söz ettiği Balıkesir’e hizmet etmek için aday adaylığı için başvuruda bulunduğunu söyledi. Canbay, “Cumhurbaşkanımızın vizyonu doğrultusunda biz de önümüzdeki dönemde milletvekili adayı olup ardından da milletvekili seçilme gibi bir hedefteyiz ve bu hizmete talibiz” diye konuştu. Canbay başvurusu sırasında gazeteci meslektaşlarına karanfil armağan etti.

 BALIKESİR’İ İYİ TANIYORUM

Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcılığı’ndan istifa ederek milletvekilliği için AK Parti’den aday adaylığı başvurusunda bulunan Mustafa Canbey şunları söyledi:“Ben öncelikle İl Başkanımıza, İl teşkilatımıza ve sizlere teşekkür etmek istiyorum. Daha önceden bu yana bu hizmete talibiz. Balıkesir’de çalışmaya, milletimizle birlikte olmaya, milletimizle iç içe olmaya, doğduğumuz bu topraklarda hizmet etmeye talibiz. O yüzden bugün geldik ve başvurumuzu yapıyoruz. Ben özellikle geçtiğimiz dönemlerde Balıkesir’de saha çalışması yapmış biri olarak, Balıkesir’de çalışmış birisi olarak Balıkesir’i iyi tanıdığımı, iyi bildiğimi, Balıkesir’in insanını ev Balıkesir kültürünü çok iyi bildiğimi düşünüyorum. Çünkü biz bu topraklarda doğduk, bu topraklarda büyüdük. Buradaki amcalarımızın, teyzelerimizin, arkadaşlarımızın ne düşündüğünü, ne hissettiğini biliyoruz. O yüzde sahada da güzel çalışmalar yaptığımıza inanıyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde yine bizlere görev verilirse teşkilatımız tarafından, Genel Merkezimiz tarafından bunu da en iyi şekilde, layıkıyla yerine getireceğimize inanıyorum. Bu nedenle de bugün aday adaylığı başvurumuzu yapıyoruz.

 PARLATILMAMIŞ PIRLANTA

Bizim şehrimiz Balıkesir gerçekten güzel bir şehir. Daha önceki kampanya dönemlerinde ben Balıkesir için ‘parlatılmamış pırlanta’ tabirini kullanmıştım. Bu tabiri kullanmaya devam edeceğiz. Çünkü şehrimizin yıldızı yükseliyor, Balıkesir güçleniyor, Balıkesir gelişiyor. Önümüzdeki dönemde Balıkesir’in daha da gelişeceğini, daha da güçleneceğini hep birlikte göreceğiz. Çok iyi bir kadroyla İl Başkanımızla, teşkilatlarımızla, Büyükşehir Belediye Başkanımızla, seçilecek olan milletvekillerimizle birlikte AK Parti kadrolarının bu şehre güzel hizmetler yapmaya devam edeceğine inanıyorum. İnşallah bizler de Cumhurbaşkanımızın bize çizdiği rotada, bize çizdiği vizyonda, 2023, 2053, 2071 vizyonuyla öncelikle kendi şehrimize, ardından da Türkiyemize hizmet etmeye devam edeceğiz.

 

YENİLİKÇİ YAKLAŞIMLAR BU ŞEHRE GEREKİYOR

Bizim şehrimizin özellikle AK Parti’ye önümüzdeki dönemde çok ciddi güç verme imkanı var. Çünkü Türkiye’nin 10 şehrinden birisi olma gibi bir hedefi var. Bir tarafımızda İzmir var, bir tarafımızda Bursa var, bir tarafımızda İstanbul var. Bunların ortasında olan bir şehir ve önümüzdeki dönemde eğer arzu ettiği kalkınmayı gerçekleştirebilirse bizim şehrimiz neden bir Bursa, İzmir olmasın. Bizde onlar gibi gelişebilir, kalkınabiliriz. 14 bin 272 km2 bir toprağımız var. Çok büyük bir toprağa, çok büyük bir araziye sahibiz. Bu alanların en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekir. Yine aynı şekilde iki denize yakası olan bir şehirden bahsediyoruz. Termal suları olan bir şehirden bahsediyoruz. Doğa turizmine açık, Alaçam Dağları olan, Kazdağları olan bir şehirden bahsediyoruz. Özellikle et ve süt sektöründe Türkiye’yi doyuran şehirden bahsediyoruz. Gerçekten bu anlamda öncülük ediyor şehrimiz. Bunun sanayisinin kurulması anlamında projelerin üretilmesi gerekiyor. Yenilikçi yaklaşımlar bu şehre gerekiyor. Eğer bunlar yapılabilirse, Ankara ile ilişkilerimiz doğru bir şekilde yönetilebilirse ben şehrimizin bu potansiyellerinin hepsinin harekete geçirilebileceğini ve önümüzdeki dönemde Türkiye’de yıldızı parlayan, yükselen 10 şehirden birisi olacağımıza inanıyorum. Bu anlamda düşüncelerimizi geliştiriyoruz. Şehrimizle ilgili projelerimizi geliştirmeye gayret ediyoruz. Türkiye’nin neredeyse tamamını gezmiş birisi olarak, dünyanın birçok ülkesine seyahat etmiş birisi olarak şehrimize katkı vermek istiyoruz. Teşkilatımız bizi uygun görürse ve halkımız teveccüh gösterirse inşallah cumhurbaşkanımızın vizyonu doğrultusunda biz de önümüzdeki dönemde milletvekili adayı olup ardından da milletvekili seçilme gibi bir hedefteyiz ve bu hizmete talibiz. Allah bizleri mahcup etmesin. Bizim niyetimiz hayır. İnşallah bu işin akıbeti de hayır olur. Bu şehrin güzel insanlarına bu şehre bizler arzu ettiğimiz hizmeti de verme imkanına kavuşmuş oluruz.”

 ****

ADAY ADAYI OLACAĞIM HABERLERİ GERÇEK DEĞİL

AK Parti İl Başkanı Av. Hasan Demiraslan da Canbey’in adaylık başvurusunda kendisinin milletvekilliği adaylığı konusunda yapılan spekülasyonlara cevap verdi. Demiraslan şunları söyledi:“Kongremizi yeni yapmış bir teşkilatız. Yeni seçilmiş bir İl Başkanı olarak bu süreçte ben teşkilatımın başında bu süreci yöneten kişi olarak bulunacağım. Maalesef bazı basın organlarında şahsımın milletvekili adayı olacağı, aday olmak istediği, öyle talep ettiği ve bunun uygun görülmediği gibi şahsımı karalamaya yönelik haberler söz konusu. Bunların gerçekle uzaktan yakından alakası yoktur. Bizim siyasi etik gereği, teşkilatçılık terbiyesi gereği yeni kongresini yapmış bir İl Başkanı böyle bir talepte bulunmasını biz şık bulmuyoruz. Bu sebeple de böyle bir talebim kesinlikle ve kesinlikle olmadı. Olsa da bunu açık yüreklilikle çıkıp kamuoyuyla paylaşırdım.”