EDREMİT’te FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olduğu belirlenen ve Bylock kullandığı tesbit edilen C.C. adlı şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. C.C. ile ilgili adli işlemler sürerken, bir FETÖ operasyonu da Bigadiç’te gerçekleşti.

Bigadiç Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturması kapsamında, karı-koca şüpheliler ikametinde ve işyerinde arama yapılarak gözaltına alındı. Şüpheli S. T. adlı şahsın halen Bigadiç'te bir sivil toplum kuruluşunda sekreterlik görevini yaptığı, örgütün mütevelli heyetinde olduğu, finans işlerini yürüttüğü, örgüt adına yardım, kurban vb. topladığı ve toplattığı, örgüt toplantılarına katıldığı, aktif Bank Asya hesaplarının bulunduğu, örgüte müzahir derneklere üyeliklerinin bulunduğu, sosyal paylaşım sitelerinden örgüt lehine paylaşımlar yaptığı tesbit edilirken,
Şüpheli H. T. adlı şahsın ikametinde örgüt toplantıları yaptığı, sosyal paylaşım sitesinden örgüt lehine paylaşımlarının bulunduğu, aktif Bank Asya hesaplarının olduğu anlaşıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bu arada  Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan aranan Bylock  kullanıcısı şüpheli A. İ. adlı şahıs ise kendiliğinden gelerek teslim oldu. Öğretmenlik yaptığı belirlenen A.İ. sevk edildiği mahkemece tutuklanarak Kepsut L Tipi Cezaevi’ne gönderildi.