Ayvalık Ticaret Odası (ATO) Başkanı Mustafa Büyükçıvgın’ın öncülüğünde Ticaret Odası Salonu’nda gerçekleşen toplantıda, ATO’nun Turizm Komisyonu Başkanı Levent Billurcu, ATO Başkan Yardımcısı Osman Özdoğan ve ATO Genel Sekreteri Ahmet Baç koordinasyonunda yapıldı.  Ayvalıklı turizmcilerin hazır bulunduğu toplantıda konuşan ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Ayvalık turizminin gelişmesi ve turizmcilerin sezondan karlı bir şekilde çıkabilmesi adına daha önce Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan, Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in de hazır bulunduğu aynı içerikli toplantılarda dile getirilen sorunları ve çözüm önerilerini hatırlattı.

“AYDA BİR SORUNLAR TESPİT EDİLSİN”

turizm konusunda hizmet kalitesinin artırılması, fiyat tarifeleri, çöp sorunları, bozuk satıhlı yollar, sivrisinek ve yoğun trafik konularının da ele alındığı toplantıda, ATO’nun Turizm Komisyonu Başkanı Levent Billurcu, bu tür toplantıları ayda bir ya da belirlenecek bir zaman içerisinde sorunları tespit ederek bir rapor haline getirilmesini ve bu raporun da yetkililere bizzat kendileri tarafından iletilmesini önerdi.

“VİZYON HARİTASI HAZIRLANMALI”

Sarımsaklı’nın en önemli sorunlarından biri olan Nikita Deresi’nin normal koşullarda yaz aylarında kuruması gerekirken, derenin çevresindeki fabrikaların aldıkları izinler sonucunda atıklarını bu dereye döktükleri için kurumadığının vurgulandığı toplantıda konuşan turizmci Ali Gür “Ayvalık’ın; 5 yıl, 10 yıl ve hatta 15 yıllık vizyon haritasının hazırlanması gerektiğine işaret etti.

“NASIL DAHA FAZLA GELİR SAĞLAYABİLİRİZ?”

Ali Gür; Ayvalık’ta yıllardır bu tür turizm toplantılarında alt yapı sorunları ve bu sorunlara dayalı problemlerin konuşulduğunu hatırlatarak, Ayvalık’ın artık turizm sezonunu nasıl uzatacağı ve turizmden nasıl daha fazla gelir sağlayabilmesine ait konuların tartışılması gerektiğini savundu.

Turizmcilerin ses desibelleri ve birbirlerine saygılı olması gerektiğinin de altının çizildiği toplantının; turizm soruları yerine yeni ufuklara açılabilmek için geliştirilecek yeni vizyon projelerinin görüşülmesi amacıyla 4 Temmuz’da devam edeceği öğrenildi. İHA