Vali Ersin Yazıcı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde 2013 yılından bu yana gerçekleştirilen 'Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri' projesi kapsamında koruyucu ailelerle iftar programında buluştu. Gerçekleştirilen iftar yemeğinde alanda bulunan masaları tek tek gezen Vali Ersin Yazıcı ve Bayan Yazıcı, çocuklar ve aileler ile yakından ilgilendiler.

Bu organizasyonun çok anlamlı olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, aileler ile birlikte olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, ailelerin çok hayırlı bir sorumluluk üstlendiklerini söyledi.

ÇOCUKLARIMIZA HEP BERABER SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının geliştirdiği koruyucu aile hizmet modelinin kimsesiz çocukların aile ortamında büyüyebilmesi için büyük bir imkân olduğunu dile getiren Vali Yazıcı, "Çeşitli nedenlerle aile ortamından uzak kalmış çocuklarımıza aile ortamı sunmak bizlerin görevidir. Devlet olarak bunu bizler yaparken aile ortamına sahip çıkan insanlarımızın da bu ortamdan uzaklaşmış çocuklara sahip çıkması, onları kendi evlatları gibi görüp aile sevgisi ve şefkatiyle gözetmesi bizleri son derece sevindirmektedir. Bütün koruyucu ailelerimize çok teşekkür ediyorum. Aile ortamından uzak kalmış çocuklarımıza hep beraber sahip çıkmaya devam edeceğiz. Amacımız, aile ortamının sıcaklığını, tüm çocuklarımıza sağlamaktır. Ben çocuklarımız ile beraber sizlere ömür boyu mutluluklar diliyor, bu davranışınızın diğer ailelere de örnek olmasını temenni ediyorum." dedi.

SAYILARIMIZ ÜZERİNDEN DEĞİL YAPTIĞIMIZ İŞLERİN MAHİYETİ ÜZERİNDEN YARIŞALIM

Aileye önem verilmesi gerektiğini ve aile kavramının yaşatılırsa toplumun güçlü olacağını belirten Vali Yazıcı, " Bu buluşmaların anlamı aslında hepimizin büyük bir aile olduğumuzu gösteriyor. Bu büyük ailenin bir araya gelip toplum olarak sorumluluklarımızı yerine getirme konusunda birlikteliğimizi ortaya koymaktır.  Aile, toplumun temel taşıdır. Aile var oldukça, sağlıklı nesiller var olacaktır. Aile, bireyin huzuru ve mutluluğudur, toplumun birliği ve beraberliğidir, kültürün, tarihin sürekliliğidir. Hayırda yarışmak ne güzel. Fakat sayılarımız üzerinden değil yaptığımız işlerin mahiyeti üzerinden yarışalım. Sizlerin öncülüğünde, devletimizin sıcak eli her yere ulaşsın, daha iyi bir gelecek inşa edelim. Peygamber Efendimizin buyurduğu gibi  'En hayırlı ev,  içinde yetim olan ve yetime iyi davranılan evdir.'  İnanıyorum ki sizlerin evleri de bakıma muhtaç çocuklarımızın bulunduğu o en hayırlı evlerdendir. "dedi.

Düzenlenen iftar programına Vali Ersin Yazıcı ve Bayan Yazıcı, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan,  Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Baro Başkanı Av. Erol Kayabay, Vali Yardımcısı Şükrü Kara, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay, İl Müftüsü Ramazan Topcan, koruyucu aileler ve çocuklar katıldı.