Akın partililerle Bandırma çarşı esnafını dolaşarak hayırlı işler diledi. Esnafların AKP’nin ekonomi politikalarından olumsuz olarak en çok etkilenen kesimlerden biri olduğunu söyleyen Akın, esnaflara seçim vaatlerden söz etti.

ESNAF KALKINACAK

Akın, "Esnaf Bakanlığı kurarak, esnaf ve sanatkarların sorunlarının siyasette geniş yer bulmasına olanak tanıyacağız. Ruhsatlandırma işlemlerinin esnaf odaları tarafından yapılmasını sağlayacağız. Suriyelilerin vergiden ve yasal yükümlülüklerden muaf şekilde iş yaparak haksız rekabet etmesini önleyeceğiz. Sosyal güvenlikte norm ve standart birliğini sağlayacağız. Esnaf aleyhine olan farklılıkları ortadan kaldıracağız. Desteklerle ve teşviklerle ekonomide yeniden söz sahibi olmanızı sağlayacağız. Kira stopajını kaldıracağız; kira, araç gideri vb. iş yeri masraflarını vergiden düşebilmesini sağlayacağız, yıllık ödediği vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız. Düşük faizli ve uzun vadeli kredilerle kira öder gibi dükkan sahibi olmasını sağlayacağız. Kredi Kefalet Kooperatifleri’ni güçlendirecek, kredi miktarlarını artıracağız." dedi.

TRENLE TÜRKİYE TURU

Akın sonrasında  Bandırma sahil bandı ve sevgi yolu esnafını ziyaret ederek, partililer ile birlikte hemşerileriyle buluştu. Akın, turizmde gözde ülke konumundayken, AKP’nin turizmi baltalayan politikaları nedeniyle eski önemini kaybettiğini söyledi. Akın, "Kültür ve Turizm için ayrı bakanlıklar ihdas ederek, Turizm Bakanlığı’nı yeniden kuracağız. Her yıl 800 köyü turizm köyü ilan edecek ve köy turizmi altyapısını geliştireceğiz. 5 yılda en az 4 bin turizm köyünde en az 40 bin oda inşa edeceğiz. Sağlık, kültür, gastronomi, inanç, fuar ve kongre turizmi gibi temalara yoğunlaşan dönemsel tanıtım programlarıyla turizmde çeşitliliği sağlayacağız. Her yıl olanağı olmayan 100 bin aileye 5 Bin TL yurtiçi turizm çeki desteği vereceğiz. Turizm Trenleri Projesi kapsamında özel donanımlı trenlerle Türkiye turları düzenleyeceğiz. Ürün geliştirme ve lisans desteği sunacağız. Turizmde kentleri markalaştırarak rekabet gücünü artıracağız. Ülkenin tarihsel ve doğal zenginliklerinin envanterini tamamlayıp turizm mekanları haritası oluşturacağız." dedi.

İFTARDA BANDIRMALILARLA BULUŞTU

Akın daha sonra Bandırma Belediyesi iftar sofrasında hemşerileriyle birlikte iftar yaptı. Akın burada da yemek servisini üstlendi. Ramazan maneviyatını hemşerileriyle birlikte idrak eden  Akın’a burada da ilgi büyüktü. Akın, "Bandırma TAMAM" dedi.
Akın iftardan sonra Bandırma Belediyesi Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında gazeteci-yazar Nurgül Yeşilbağ’ın "Kelebek" isimli kitabının imza etkinliğine katıldı. Milletvekili Akın'a ayrıca  Balıkesirli hemşerileri halı bir tablo hediye etti. Duygulanan Akın, "Bana bu el emeği işlemeli halı tabloyu hediye eden hemşerilerime çok teşekkürler. Ben Balıkesir’imi sizleri çok seviyorum ve her daim hizmetinizdeyim çünkü Balıkesir benim ailem" dedi.