AK Partili milletvekili adayları Küçük Sanayi Sitesi’ndeki camide öğle namazını kılarak seçim çalışmalarına başladı. Namaz sonrasında basın mensuplarının karşısına çıkan milletvekili adayları seçimde en iyi sonucu alabilmek için çalışacaklarını söyledi. İl Başkanı Hasan Demiraslan Balıkesir’deki en iyi listeyi hazırladıklarını ileri sürdü.

BALIKESİR TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞ BİR OY ALACAĞIZ

Seçim çalışması öncesinde konuşan AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Balıkesir’deki en iyi listeyi hazırladıklarını iddia etti. Demiraslan şunları söyledi:

“Dün (önceki gün) aday listemiz belirlendi, milletvekili adaylarımızla beraber ilk startı hemen bugün verdik. Durmak yok, yola devam diyoruz. Tüm adaylarımızla birlikte, sanayi esnafımızı ziyarete diyoruz. İlk olarak sanayi esnafımızı ziyaretle başlıyoruz ve her gün, bir günü bile, bir saati bile boşa geçirmeden bu süreci en hızlı şekilde yürüterek, inşallah 24 Haziran’da Balıkesir tarihinde görülmemiş bir oy alarak milletvekili adaylarımızı Ankara’ya göndereceğiz.”

GENEL MERKEZİMİZ BÖYLE UYGUN GÖRMÜŞ

AK Parti Balıkesir milletvekili adaylarının yer aldığı listeyi de değerlendiren İl Başkanı Hasan Demiraslan, mevcut milletvekillerinin listeye yer almaması hakkında da açıklamada bulundu. Demiraslan şunları kaydetti:

“Çok güzel bir liste olduğuna inanıyoruz. Tabi 70 aday adayımız vardı. Hepsi birbirinden değerli, hepsi milletvekili listesine layık, bu memlekete hizmet etmeye layık arkadaşımızdı. Tabi ki takdir edersiniz ki 9 kişilik bir liste olması gerektiğinden dolayı 9 arkadaşımız listede yer alabildi. Tabi ki bu 9 arkadaşımıza güveniyoruz ve aday adayı arkadaşlarımıza da güveniyoruz. İnşallah bundan sonra onlar da aramızda olacak ve hep birlikte yürüyeceğiz. Çünkü biz bugüne kadar hep beraber hareket ettik. Bundan sonra da bu şekilde hareket edeceğiz. Biz meseleye koltuk, makam meselesi olarak bakmıyoruz. Buna memleket meselesi, vatana, millete, memleketimize, vatandaşımıza hizmet etme meselesi olarak bakıyoruz. Hizmet aşkıyla bu işi yürütüyoruz. Mevcut vekillerimize gelince; tabi ki genel merkezimizin, Sayın Cumhurbaşkanımızın, genel başkanımızın takdirleridir. Ona diyecek bir şeyimiz yok. Ama şunu söyleyebiliriz: mevcut vekillerimizde bu memlekete hizmet için, Balıkesir’imize hizmet için emek sarf etmişlerdir. Onlara da emeklerinden, gayretlerinden dolayı kutluyorum. Bundan sonra da onlar da çalışmaya devam edeceklerdir. Bizim için listede olup olmamak, listenin önünde, arkasında olmak hiç önemli değil. Önemli olan bu davanın devamıdır, bu memlekete, bu aziz millete hizmet edebilmektir.”

MATEMATİK YAPMIYORUZ

Seçim ittifakının Balıkesir’e yansıması hakkında da görüşlerini açıklayan Hasan Demiraslan milletvekili sayısının arttırılması ile ilgili şunları ifade etti:“Biz matematik yapmıyoruz, biz işimize bakıyoruz. Bu memlekete hizmet etmek için gayret ediyoruz, üzerimize düşeni yapıyoruz. Sefer bizden, zafer Allah’tan diyoruz. Bizim inancımız bu şekilde. Biz gerekli çalışmamızı, üzerimize düşeni yaparız. Ondan sonrasını inşallah rabbim en iyisini bilir.”

 

İl Başkanı Hasan Demiraslan’ın değerlendirmelerinin ardından milletvekili adayları ilk olarak Umum Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Mehmet Kuşçu’yu ziyaret etti. Ziyaretin ardından ekiplere ayrılan milletvekili adayları Küçük Sanayi Sitesi esnafını ziyaret ederek seçim için destek istedi.