Duydum ki, Balıkesir’de bir buz pisti açılmış.

 

Bu güzel hizmeti yapan da Karesi Belediyesi’ymiş.

 

Bir buz pistinin bir şehir için ayrıcalık olduğunu düşünmüşümdür hep.

 

Bu ayrıcalığı Balıkesir’e kazandıran Karesi Belediyesi’ne, Sayın Başkan Yücel Yılmaz’a ve emeği geçen herkese kendi adıma teşekkürü bir borç bilirim.

 

Ne güzel bir hizmette bulundunuz!

 

Sağ olun!

 

Var olun!

 

İnşallah darısı Olimpik Buz Pistine.

 

Konu buzdan açılmışken, Boğaziçi Buz Sporları Kulübü’nün bir sosyal sorumluluk projesi olan Buz Perisi isimli dergisinin 2. sayısında yer alan önsözü sizlerle paylaşmak isterim.

 

*****

 

Buza Gönül Veren Güzel Dostlar,

 

                                               Ne hasta bekler sabahı,

                                                           Ne taze ölüyü mezar.

                                                                       Ne de şeytan, bir günahı,

                                                                                  Seni beklediğim kadar.

 

Üstat Necip Fazıl, ne güzel demiş mısralarında. Sizi bilmem ama ben, bekledim sizi, buzun büyülü dünyasında, birlikte olabilmenin heyecanıyla, Aşuk’un Maşuk’un yolunu gözlediği gibi.

 

                                               Hoş geldiniz!

                                                           Sefalar getirdiniz!

                                                                       Ne iyi ettiniz de geldiniz!

 

Bu sayımızda da ilk sayımızda olduğu gibi değerli misafirlerimiz var. İlki, ülkemizin Figür Buz Pateni alanındaki duayen hocası ve aynı zamanda Buz Pateni Federasyonu As Başkanı Fehmi Tekelioğlu. Kendisi “Türkiye’de Buz Pateninin Başlaması ve Gelişmesi” başlıklı yazısıyla buz pateni tarihimize önemli notlar düşmektedir.

 

İkinci misafirimiz ise, bir dünya otoritesi olan Antrenör Michelle Leigh. “Michelle Leigh’le Sohbet” başlığı altında Antrenör Sıla Olçaray'ın röportajı sizleri bekliyor.

 

Diğer misafirlerimiz ise, sırasıyla Antrenör Neşe Olcay Hünerli ve Antrenör Mehmet Güneş. Kendilerine ait “Engelliler Buz Patenini Çok Sevdi” ve “Özel Bireyler ve Buz Pateni” başlıklı yazılarında, engelli çocuklarımıza dair haber ve görüşlerini bulacaksınız.

 

Ayrıca, “Selin ve Buz Pateni” isimli röportajda da Down Sendromlu Selin’in buz pateniyle olan gelişimini annesinin bakış açısıyla okuyacaksınız.

 

Son olarak da, Bülent ve Şermin Dağıstanlı'ya ait “Bizler, Çocukları İçin İmkân Yaratanlardanız” ve Ceyhun Ergüven'in “Salchow'un Yaratıcısı, Ulrich Salchow” başlıklı yazıları ilginizi çekecek.

 

Bir sosyal sorumluluk projesi olarak hazırlanan bu dergimizde, seve seve yer almalarından dolayı, tüm değerli misafirlerimizin kendilerine şükranlarımı sunarım. Ayrıca derginin grafik tasarımını yapan Afşin Bayır'a da, emeklerinden dolayı teşekkürü bir borç bilirim.

 

Sağlıcakla kalın ve buzda kalın,

 

Dr. Ahmet Öztopal