Geçen haftaki yazımda Karesi'nin Ankara deplasmanında oynayacakları Orman maçının önemli olduğunu ve oradan alınacak galibiyetin grubu lider bitirmek adına önemli bir adım olacağını belirtmiştim. Mersin maçından sonra takımın toparlanması gerektiğini de yazmıştım ve hem takımın antrenörü Fahri koç hem de oyuncular bu maçın önemini bildikleri için hafta boyunca ciddi bir şekilde hazırlanmışlar ki Ankara deplasmanında özellikle ikinci yarıdaki hem savunma hem de hücum anlamında gösterdikleri iyi performans ile maçı rahat kazandılar.

Maçın ilk periyoduna tutuk başlayan takımımız Fahri hocanın aldığı moladan sonra oyuna sürdüğü kaptan İlker Türelin önderliğinde toparlandı ve ilk periyodu 16:13 mağlup kapadı. İkinci periyotta rakip Ormanspor Timuçin ve Ahmet ile etkili olurken periyodun sonuna doğru Sezgin ve Cahit ile bulduğumuz üç sayılık isabetler devre arasına 32-31 önde girmemizi sağladı. Maçın ikinci yarısına daha istekli başlayan takımımız periyodun genelinde bunu rakibine de hissettirdi ve bu periyotta farkı biraz daha açarak periyodun sonunda 7 sayılık farka ulaştı. Maçın son periyoduna da ikinci yarıya başladığı gibi istekli arzulu başlayan takımımız savunma direncini ve sertliğini de arttırarak rakibin sayı bulma şansını mümkün olduğunca engelledi ve bu sayede giderek farkı arttırdı.Bu periyotta yapmış oldukları savunma rakibin sadece periyot genelinde 10 sayı üretebilmesine neden oldu ve takımımız bu çeyrekte bulduğu 21 sayı ile deplasmandaki bu zorlu maçtan 76-58 gibi farklı bir skor ile ayrılıp geup liderliğindeki yerini sağlamlaştırdı. Lige verilen üç haftalık arada Fahri hoca takıma gerekli yüklemeleri yapacaktır ve sezonun ikinci yarısına takımı yine en iyi şekilde hazırlayacaktır diye umuyorum.

Edremit Belediyesi Gürespor bayan basketbol takımı da Türkiye Kadınlar Basketbol Liginde 16 hafta sonunda almış oldukları sadece 2 yenilgiyle ligin liderliğinin Bornova Becker takımı ile paylaşmakta. Ligin devre arasına 3 maç kaldı ve ligin ilk yarısının son maçında deplasmanda karşılaşacakları Bornova Becker maçı büyük ihtimal ile ligin ilk yarısını kimin lider tamamlayacağını gösterecek maç olacak. Ligin en geç kurulan takımlarından biri olmasına rağmen kurmuş olduğu kadroyu en iyi şekilde değerlendiren ve oyun yapısına uyduran Antrenörümüz Güray Kurtuluş da bu anlamda takdiri hak ediyor. Sezon sonunda hem Karesi Sporu hem de Edremit Belediyesi Güre Sporu bir üst ligde görmek dileğimle bir sonraki yazımda tekrar buluşmak üzere sevgiyle ve basketbol ile kalın.