Cumhuriyet Meydanı’nda neler oluyor?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Tren İstasyonu karşısındaki Cumhuriyet Meydanı’nda birkaç gündür hummalı bir çalışma sürdürülüyor.

 

Uzun süredir el sürülmeyen, ufak tefek temizlik ve çiçeklendirme çalışmalarıyla idare edilen meydanda birkaç gündür iş makinaları ve kalabalık bir ekip yenileme çalışmaları yapıyor.

 

‘BALIKESİR’ YAZISI KALDIRILDI

Vatandaşların önünde fotoğraf çektirdiği kırmızı renkli ‘Balıkesir’ yazısı ve Balıkesirspor’un logosu bulunan tabela meydandan kaldırıldı. Ayrıca Cumhuriyet Meydanı’ndaki yeşil doku da ortadan kalktı. Bunların yerine ağrılık olarak beton dolduruluyor. Basamak şeklide sıra sıra betonların döküldüğü meydanda, nasıl bir düzenleme yapılacağı açıklanmıyor.

 

 

HEYKEL Mİ DİKİLECEK, SAKSIYLA MI DOLDURULACAK?

Vasıf Çınar Caddesi’ndeki İstasyon Kavşağı’ndan gelip geçen vatandaşlar, Cumhuriyet Meydanı’ndaki çalışmaları dikkatle izlerken, burada nasıl bir meydan düzenlemesi yapılacağını da birbirlerine soruyorlar. Ancak görevlilerden net bir bilgi alamıyorlar.

Kimisi, Cumhuriyet Meydanı’na heykel dikileceğini, kimisi beton basamaklara dekoratif saksıların yerleştirilebileceğini söylüyor. Nasıl bir peyzaj yapılacağı kamuoyuyla paylaşılmazken, vatandaşlar da kendi aralarında fikir yürütüyorlar. Tıpkı Ali Hikmet Paşa Meydanı’ndaki gibi, Cumhuriyet Meydanı’na ahşap ağırlıklı bir şadırvan konuşlandırılabileceğini söyleyenler de var. 

 

 

YAZ GELDİ GEÇTİ, MEYDAN’A ŞİMDİ DOKUNUYORLAR!

Diğer taraftan, Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Meydanı’na yaz ayları boyunca el sürmediği, okulların açılacağı bugünlerde trafiği alt üst edecek bir çalışmaya giriştiği için eleştiriliyor.

Şehrin sakin olduğu yaz döneminde bu çalışmayı yapmayan Büyükşehir Belediyesi, okulların açılmasıyla içinden çıkılmaz hale gelecek şehir içi trafiğini de sıkıntıya sokacak.

 

ZAMANSIZ BİR KAVŞAK DÜZENLEMESİ DAHA

Bu arada kısa süre önce Şehir Hastanesi’nden İzmir Yolu’na çıkışta kavşak düzenlemesi yapan Büyükşehir Belediyesi, bugünlerde aynı noktada yeni bir çalışma daha başlattı. Trafiğin en hareketli olduğu bu noktada kavşak düzenlemelerine girişen Büyükşehir’in yine zamanlaması hatası yaptığı belirtiliyor. Hastane tarafından çıkış yapan sürücüler ise, diğer şeride geçmekte büyük sıkıntı yaşıyorlar.

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Cumhuriyet Meydanı’nda neler oluyor?
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!