Türkiye Erkekler Basketbol 2.Ligi’nin 17.haftasında Karesispor, Mersin Büyükşehir Belediyespor’u deplasmanda 75-68 mağlup etti.

Takımımızın liderliği garantilemiş olmasına karşın grupta bulunan diğer takımların sıralamalarını etkileyebilecek bir maç olması nedeniyle ve üst grupta oynanacak daha sert maçların da bir provası olması nedeniyle önemli bir maçtı. Karakterini sahaya yansıtan takımımız, kimseye söz söyleme hakkı bırakmayarak maçı başından sonuna ciddiye alarak oynadı. Maça Sezgin, Berkay Gülek, Umar, Azizcan ve Enver beşiyle başlayan Karesi etkili hücumlar isabetli şutlar atarak ilk çeyreği 20-16 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe İlker, Berkay, Umar, Okan, Enver beşi ile başladı. Ev sahibi takım bu periyot vites arttırsa da Karesispor iyi hızlı hücumlarla sayılar buldu ve devreye 38-31’lik skorla önde girdi. Üçüncü çeyreğe Sezgin, İlker, Umar, Azizcan, Enver beşi ile başladı. Mersin Büyükşehir Belediye takımı bu periyota baskı yaparak başladı, tecrübeli oyuncularıyla baskıyı geçen ve hücum ribauntlarından sayı çıkaran Karesi 3.çeyreği de 55-46 önde bitirdi.

Final periyoduna İlker, Berkay, Umar, Oğuzhan, Enver beşi ile başladı. Hücumda ve savunmada etkili olan Oğuzhan Sungur'un 13 dk 12 sayılık etkili performansı ile Karesispor salondan 75-68 galip ayrıldı. Karesispor’da Azizcan Özdemir 17 sayı 14 ribaund 3 asist , Enver Ekmen 15 sayı 7 ribaund, İlker türel 12 sayı 3 asist, Oğuzhan Sungur 12 sayı ile oynarken Mersin Büyükşehir Belediyespor’da ise Recai Öztürk 16 sayı , Hamit Sezaver 16 sayı , Cengiz Aydın Ergen 11 sayı ile oynadı.

Karesispor bir sonraki maçını 4 Mart 2017 Cumartesi günü saat 16:00 da Kurtdereli Spor Salonunda yine ciddi bir rakip olan Ankara Ormanspor ile oynayacak. Haftaya yeni bir Karesispor yazısında görüşmek üzere sevgiyle ve basketbol ile kalın.