Ekran görüntüsü 2024-05-02 105427

Ahmet Akın, Belediye’nin borçlarını kalem kalem açıkladı!

alıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Sözcü TV'de yayınlanan "Ece Üner ile Sözün Gücü" programına canlı bağlantı gerçekleştirdi.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün akşam, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Sözcü TV’de yayınlanan “Ece Üner ile Sözün Gücü” programına canlı bağlantı gerçekleştirdi ve önemli açıklamalarda bulundu.

Programda, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin finansal durumu üzerine detaylı bir değerlendirme yapıldı.

Başkan Akın, özellikle belediyenin borç durumuna vurgu yaparak, geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurulan 15.4 milyar TL’lik borç miktarını ele aldı. Bu önemli rakamın ardındaki detayları da kalem kalem açıkladı. Borçların hangi alanlara ve hangi dönemlere ait olduğu konularında detaylı bilgiler verdi. Ahmet Akın, Ak Partili Yücel Yılmaz döneminde çöp kutusuna 2 yılda 22.5 Milyon TL ödendiğini açıkladı.

 

Programda Ahmet Akın, belediyenin mali durumunu şeffaf bir şekilde sunarak, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesine önem verdiğini ifade etti. Ayrıca, borçların yönetimi ve azaltılması konularında izlenecek stratejiler hakkında da bilgi verdi ve gelecek dönemlerde atılacak adımlar hakkında ipuçları verdi. Bu açıklamalar, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin mali yönetimine ilişkin önemli bir adım olarak nitelendirildi.

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Ahmet Akın, Belediye’nin borçlarını kalem kalem açıkladı!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!