24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel sonuçları  üzerine başkan adayları, siyasi partiler ve milletvekili adayları üzerine yaygın basın-yayın organları, yerel basın-yayın organları nezdinde   değişik tartışmalar, yorumlar, tepkiler yaşanıyor ve yaşanmaya da devam edecek.

Seçim sonuçları üzerinde sindirilemeyen bir gerçek var: Cumhurbaşkanlığı seçimini “Cumhur İttifakı” nın başkan adayı ve AK Parti lideri Erdoğan, 25 milyon 434 bin 247 oy alarak, toplam oyların yüzde 52,37’sini alarak kazandı…!

Özellikle Erdoğan karşıtlarının ve ‘müzmin’ muhalefet partilerinin sindiremedikleri  sandık gerçeği ve toplumun önemli bir bölümünün tercihini kabullenememelerinin temel nedeni budur..

Sadece, “Cumhur İttifakı”nın karşısında konumlanmış ve “Millet İttifakı” adıyla  güç ve olanaklarını birleştirmiş ve ağız birliği içerisine girmiş başta CHP,İP, SP, DP’den değil,  ittifaklarının dolaylı ortağı HDP/PKK ve FETÖ’cülerin de sandık sonucunu  sindiremeyenler kervanı içerisinde olduklarına dikkat çekelim…

“Millet İttifakı”nın bileşkeleri sindiremiyorlar da “Cumhur ittifakı”nın bileşkeleri AK Parti, MHP, BBP 24 Haziran cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandığa yansımış sonuçları sindirebiliyor mu?

Hayır..!

Ortada herkesi içine alan bir sindirim sorunu  ve şimdilik yanıtsız ya da yanıtı güç  sorular var..!

Düşünsenize, milletvekilliği genel seçimlerinde HDP’nin cumhurbaşkanı adayı 24 Haziran seçimlerinde yüzde 8,31 oy  alarak, yüzde on barajını bile aşamazken, nasıl oluyor da milletvekilliği genel seçimlerinde  yüzde 11,70 oy alarak 67 milletvekili çıkartabiliyor ..!?

Bu işin sırrı ne..!?

Aynı paradoks “Millet İttifakı”nın baş organizatörü CHP içicin de geçerli…CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, oyların yüzde 33,94’ünü alırken, milletvekilliği genel seçimlerinde partisi oyların yüzde 22,64’ünü alarak  146 milletvekilliği kazanabiliyor..!?

Konu milletvekilliği genel seçimleri olduğunda CHP’lilerin oyları  kime ve nereye gitti..!?

Kimi CHP’ilerin sosyal medya üzerinden parti liderliği tarafından “aldatıldıkları, kandırıldıkları, kullanıldıkları” yönündeki  isyan ve tepkilerine tanık oluyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve onun ilkeleriyle siyaset yapan CHP’yi ve CHP’lileri  cumhurbaşkanlığı ve  milletvekilliği genel seçimlerinde kimler, ne adına, nasıl, niçin kullandılar..!?

Sorunun  yanıtına ulaşma açısından bir adım daha atalım: Kim/kimler 24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinin arifesinde partililere cumhurbaşkanlığında İnce’ye genel seçimlerde  yüzde on barajını aşmalarına yardımcı olabilmek için HDP’ye oy vermeleri yönünde çağrılarda bulundu ve iradelerini yönlendirmeye çalıştı..!?

“Cumhur İttfakı”nı oluşturan AK Parti, MHP ve BBP’lilerin seçim sonuçları ve yaşanan siyasi atraksiyonlar karşısında kabullenemedikleri ve içlerine sindiremedikleri çirkin ve kirli pazarlıklar,tablo budur..!

Seçimler ve elde edilmiş sonuçlar karşısında gerçek CHP’lilerin, Atatürkçülerin de, yurtseverlerin de, milliyetçilerin de  içlerine sindiremedikleri vaka budur!!! Seçimlerde cezaevlerindeki FETÖ tutuklu ve hükümlülerinin bulundukları koğuşlarda FETÖ’cülerin İnce’yi ve HDP’yi tercih ettiklerinin ortaya çıkmış olması da bir rastlantı olmasa gerek…

24 Haziran seçimlerinde  Kuva-yı Milliye kenti olarak  ünlenmiş Balıkesir’de sandığa yansımış, sonuçlar ise her yurttaşın titizlikle incelemesi ve düşünmesi gereken sonuçları sunuyor bizlere…Kuva-yı Milliye kenti Balıkesir’de HDP 24 Haziran seçimlerinde oylarını ikiye nasıl  ve kimler sayesinde katladı? HDP/PKK bu sonuçlar karşısında kime/kimlere teşekkür etmeli..!?

Tercih sizin, oy sizin ama sandıkta bu tercih ve  iradenin faturasını bir şekilde ödemek zorunda kalırsınız. Balıkesir CHP milletvekili adaylarının ve bu adayların peşinde koşuşturmuş partililerin, seçmenin ne suçu ve günahı var!? Seçim öncesi Balıkesir’in 9 vekilliğinden 5’ini alırız diye yola çıkan, kamuoyuna mesajlar veren CHP’lilerin ve CHP’nin milletvekili adaylarının suçu ne..!?

“Sızıntı” sözcüğü üzerine daha önce de yazmıştım.  FETÖ’cülerin yıllarca “sızıntı” dergisi çalışma ve örgütlenme anlayışlarını da  dışa vurmuş bir dergiydi. Türkiye’de “sızıntı” hiç bitmedi, bitirilmedi…24 Haziran seçimleri öncesi nicedir siyasal yaşamımızda AK Parti, MHP, CHP,İP,HDP, Saadet partileri nezdinde yaşanmakta olan “sızıntı” sandığa yansıyan sonuçlarıyla bir kez daha karşımıza çıktı…

Şimdi, “Millet İttifakı”nın bileşenleri başta CHP olmak üzere “sızıntı”nın peşinde…Peki, gerçekten de “sızıntı”nın kaynağını bulabilirler mi? Güldürmeyin insanı.. “Sızıntı” çoktaaan sızıntı olmaktan çıktı ve ana gövdeyi çürütmüş durumda…

Esen kalın..