Türkiye Demokrasi tarihinde önemli bir yere sahip olan 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ve İhlas Haber Ajansı muhabirleri tarafından çekilen fotoğrafların yer alacağı 31 sergi açılıyor. Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu teröristlerin 15 Temmuz gecesi kalkıştıkları hain darbe girişimini ilk anlarından itibaren takip eden ve dünyaya naklen yayın yapan tek yayın kuruluşu olan İhlas Haber Ajansı, o gecenin fotoğraflarını 24 ilde 31 ayrı yerde sergileyecek.

TÜM DÜNYAYA  DUYURDULAR

15 Temmuz akşamı Boğaz Köprüsü’nü tankların kapattığını ilk duyuran haber kuruluşu olan İhlas Haber Ajansı, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere tüm yurtta hain kalkışma girişimini ve sonrasında Türk Milleti’nin tankları ve meydanları teslim almasını Türkiye ve dünyadaki abonelerine servis etti. O gece tüm Türkiye'de İhlas Haber Ajansı muhabir ve kameramanları, açılan ateşler altında sahada görevlerini yerine getirerek, darbe girişimini ve bu girişimin başarısızlıkla sonuçlandığını vatandaşın kahramanlığını tüm dünyaya duyurdu.

Sergi açılan ve açılacak iller ve ilçeler şunlar:

"İstanbul'da Eyüpsultan Meydanı, Esenler ve Taksim Meydanı, Erzurum Palandöken, Kocaeli İzmit, Karabük, Bilecik, Afyonkarahisar, Kütahya, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa, Adıyaman, Manisa merkez ve Kula ile Salihli ilçeleri, Mardin ve Nusaybin ilçesi, Bursa ve Yenişehir ilçesi, Çanakkale, Balıkesir’in Edremit ilçesi, Elazığ, Hatay İskenderun, Adana Yüreğir, Antalya Muratpaşa ve Antalya Kepez, Denizli Merkezefendi, Trabzon, Konya Meram ve Konya Beyşehir." İHA