Takım olmayı başardık! Bu spor sizlerle güzel…

Acısıyla tatlısıyla, uzun yolculukları, heyecanlı müsabakalarıyla 11 oyuncusu, stafı, malzemeci, masörleriyle eksiliklerimiz olsa da bir TAKIM yani Balıkesir Büyükşehir Belediye Spor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı olmayı başardık.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Bir sezonun sonuna geldik. 28.10.2023 Muş deplasmanı ile başladığımız Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligini Ramazan ayının ilk günü deplasmanda oynayacağımız Şanlıurfa maçıyla sonlandıracağız. Cumartesi günü kendi sahamızda Galatasaray ile oynadığımız son maçta oyuncularımızın verdiği mücadele gerçekten çok önemliydi. Neden önemliydi diyorum artık sezon bitmek üzere düşen takımlar belli olmuş ve rakibiniz şampiyonluğun en iddalı takımı. Böyle bir maçta belki de sezonun en güzel oyunu ile seyircimizin karşısında son topa kadar verdikleri mücadele salona gelen herkes tarafından ayakta alkışlanması çok DEĞERLİ VE GÜZEL di…

 

Sezona başlarken yazılarımda Lige en hazır takımlardan biriyiz diye üstüne basarak söylemiştim. Çünkü oyuncularını takımda tutmuş ve eksik bölgelerine nokta transferler yaparak hazırlıklarımıza başlamıştık. Bedensel Engelliler Federasyonu çatısı altında yıllarca mücadele eden Tekerlekli Sandalye Basketbol takımlarımız bu yıl bir kararla Basketbol Federasyonu çatısı altına girince hem bizler hem de Basketbol Federasyonunun birbirine alışma süreci biraz uzun olunca bundan en çok etkilenen takımda açık söylemek gerekirse biz olduk. Neden biz olduk sorusunun cevabını bir önce ki yazılarımda uzun uzun yazdığım için tekrardan bu konulara girmeyeceğim ama Ligde gurubunda Playoffların en iddalı takımı olarak başladığımız sezonu bir aksilik olmaz ise 7. Sırada bitireceğiz.

 

 

Acısıyla tatlısıyla, uzun yolculukları, heyecanlı müsabakalarıyla 11 oyuncusu, stafı, malzemeci, masörleriyle eksiliklerimiz olsa da bir TAKIM yani Balıkesir Büyükşehir Belediye Spor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı olmayı başardık. Bu başarıda yukarıda yazdıklarım çok önemli bir rol üstlense de gizli kahramanlarımızı bu yazıma eklemez isem nankörlük yapmış olurum. İlk olarak Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yücel Yılmaz’a biz engellilere verdiği destek çok önemliydi. Büyükşehir Belediyespor Başkanımız İrfan Sarıgül bünyesinde ki 27 branşı aynı titizlik ile idare ederek getirdiği nokta çok önemliydi. Hem AHP Tesislerinin Türkiye’de örnek tesislerden biri olması orada yetişecek genç sporcuların Dünya arenasında ki başarıları Balıkesir’in başarısı olacaktır.

 

Yıllardır başarılı projeleri ile Balıkesir’i spor kenti yapma noktasında çok önemli imzaya sahip Gençlik ve spor Hizmetleri Daire Başkanımız Yahya Akduman’ı da atlayamam. Bu yıl daha çok içimizde olan beraber yol yürüdüğüm Erdem Demirezen de bu takım için gerçekten önemliydi. Yıllardır maçlarımızı çekmek için verdiğim mücadeleyi ben ve takım çok iyi bilir. Büyükşehir Belediyemizden yıllar önce aldığımız bir kamera ile her iç saha maçında maçı çektirecek birini arar eğer bulursak dosyamıza eklerdik. Bu yıl Yandaş Medya bu sıkıntımızı tamamıyla ortadan kaldırarak iç saha maçlarımızın tamamını çekerek bizlere çok önemli bir kaynak yaratmıştır.

 

Halil Bey’in aracılığı ile ekibine çok teşekkür ederim. Bana gazetelerinde bir sayfa vererek bu yazılarımı sizlere ulaşmasını sağlayan Politika Ailesine ayrıca çok teşekkür ediyorum. Yine son teşekkürümü sezon boyunca bizleri yalnız bırakmayan az da olsalar öz bir şekilde her maçımıza gelen TARAFTARIMIZA yapmak istiyorum.

Tepki Ver | _zg_n1
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
_zg_n
Üzgün
Takım olmayı başardık! Bu spor sizlerle güzel…
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!