Ümit Özdağ, Zafer Partisi ve İYİ Parti’nin ittifak teklifini Meral Akşener’e iletti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ittifak teklif etti. Özdağ, “Zafer-İYİ ittifakı etrafında birçok parti, grup ve etkin siyasetçi bir araya gelecektir” dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, X hesabından yaptığı paylaşımla İYİ Parti Meral Akşener’e yerel seçimlere yönelik ittifak ittifak teklif etti. Özdağ, Akşener’e çağrısında “Bir daha İYİ Parti’ye gönül vermiş samimi Türk milliyetçilerini, Atatürkçüleri, vatanseverleri HDP ile ittifak içerisine sürüklemeyin” dedi ve Zafer Partisi ile İYİ Parti’nin yapacağı ittifakta birçok partinin ve etkin siyasetçinin bir araya geleceğini savundu.

“Özel, sizden destek isteyecek”

Özdağ, paylaşımında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’in Akşener’i bugün (30 Kasım) ziyaret edeceğine de değindi, “Özgür Bey sizi ziyaret etmeden önce bir el öpme ziyareti yaptı ve sonra Ergenekon’da FETÖ ile işbirliği yaparak Türk ordusuna kurulan kumpasa destek olan, bulduğu her fırsatta Türk devleti ve milletine saldıran TTB Başkanı olan zatın ziyaretini kabul etti. Özel, terörle mücadele çerçevesinde kayyum atanan belediye başkanlıkları konusunu ‘Kürt seçmenin’ seçme hakkının elinden alınması olarak ortaya koyarak çok tehlikeli sulara girdi. Özel sizi HDP ile yaptığı yeni ittifaka davet edecek. Sizden muhtemelen seçim işbirliği çerçevesinde bazı illerde CHP’nin İYİ Parti’yi desteklemesi karşılığında Ankara ve İstanbul için destek isteyecek” dedi.

“AKP-CHP merkezli siyaset yapılanmasını kıralım”

Özdağ, AKP ve CHP merkezli siyaset yapılanmasının Zafer Partisi-İYİ Parti ittifakı etrafında oluşacak seçmen gücüyle kırılabileceğini belirtti.

Konunun bir süredir değerlendirildiğini vurgulayan Özdağ, “Zafer Partisi’nin son GİK toplantısında tekrar ele aldık, tartıştık. Sonra daha küçük gruplar ile de tartışmalarımızı sürdürdük. Size bu teklifi İYİ Parti’nin parti içi tartışmalarının yatışmasından sonra uygun bir ortamda iletmeyi düşünüyorduk. Ancak CHP’nin ziyareti ve size yönelik belirli grupların baskısını bildiğimiz için bu ziyaret öncesinde öyle kapalı kapılar ardında değil bütün Türk milletinin önünde Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliği ittifakı öneriyoruz” diye yazdı.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Ümit Özdağ, Zafer Partisi ve İYİ Parti’nin ittifak teklifini Meral Akşener’e iletti
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!