HÜSEYİN SARI SON ANDA ENDER BİÇKİ’YE DÖNDÜ

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, CHP İl kongresi sürecinde baştan beri mevcut İl Başkanı Serkan Sarı’nın adaylığını destekliyordu. Erdek delegasyonu üzerinde etkili olduğu bilinen Sarı, İl Başkanı Serkan Sarı’nın adaylık açıklamasına da katılmış, desteğini açıkça belli etmişti.

Sarı, kongreye saatler kala tavrını değiştirdi. Son anda çark eden Sarı, 14 ilçe başkanının destekleme kararı aldığı Ender Biçki’den yana tavır koydu.

Hüseyin Sarı’nın bu ani karar değişimini, eski Milletvekili Mehmet Tüm’le ilgili olduğu sanılıyor. Mehmet Tüm’ün kurultay delegeliği istediği, Serkan Sarı’nın ise bunu kabul etmediği belirtiliyor. Hüseyin Sarı’nın, Tüm’ün kurultay delegeliğine aday gösterilmesini istediği Sarı’nın olumsuz tavrı sonrasında Ender Biçki’ye yöneldiği sanılıyor.

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, sosyal medya hesabında Biçki’yi desteklediğini ilan etti. Sarı şu mesajı paylaştı:

“Geçmiş iki il kongresinde delegelerimizin gönlünde Ender Biçki yatmasına rağmen Bandırma,Gönen,Manyas,Marmara,Erdek olarak birlikte hareket edebilmek adına beni kırmayarak Serkan Sarı yı destekleyen delegelerime teşekkür ediyorum. Geçen 2 yıl boyunca gerek 24 haziran genel seçimlerindeki liste belirlemelerin de hakeden emek veren ve önseçimden çıkmış isimlerin harcanmasına göz yuman,yerel seçimlerde de ilçemde ön seçim istememe rağmen gereğini yapamayan, sadece Bandırma adayına kilitlenmiş bir süreç götüren, Büyüklüğü sayısal bir değer görüp VEFA’yı Niteliksiz bir nicelik görenlerle yolumuz ayrıldı. Bu saatten sonra Erdek ilçesi olarak delegemizin tamamının teveccühünü, sevgisini kazanan ENDER BİÇKİ’nin yanındayım.”

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
HÜSEYİN SARI SON ANDA ENDER BİÇKİ’YE DÖNDÜ
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!