CHP Karesi İlçe Başkanı Yücel Erişen: Büyükşehir ve Karesi’ye CHP bayrağını dikeceğiz

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Karesi İlçe Örgütünün çiçeği burnunda başkanı Yücel Erişen yeni dönemde yapacakları çalışmaları POLİTİKA’ya anlattı. CHP’nin bayrağını Karesi ve Büyükşehir Belediye Başkanlığına dikmek için çalışacaklarını söyleyen Karesi İlçe Başkanı Erişen, parti örgütünün görüşlerinin kendileri için önemli olduğunu dile getirdi.

 

ÖMER KANTARLIOĞLU / POLİTİKA

CHP Karesi İlçe Başkanlığı olarak Balıkesir’de tarih yazarak Karesi ve Büyükşehir Belediyelerini kazanmak için çalışacaklarını söyleyen İlçe Başkanı Yücel Erişen, oluşturacakları danışma kurullarıyla birlikte tüm üyeleri yönetime dahil etmek istediklerini ifade etti. Yaklaşan kurultay öncesi partideki değişim söylemlerine de değinen Yücel Erişen, değişimin genel merkez yönetiminin değişmesiyle değil parti tüzüğünde yapılacak değişikliklerle sağlanabileceğini belirtti.

“ÜYELERİMİZİN DESTEĞİNİ ALARAK YÖNETİME GELDİK”
Cumhuriyet Halk Partisi Karesi İlçe Başkanı Yücel Erişen gazetemize yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti:
“Bez göreve genç bir kadroyla geldik. Anamızda deneyimli arkadaşlarımız da var. Karesi İlçe Başkanlığı seçimleri öncesinde ilkeli ve planlı bir çalışma yaptık. Bu çalışmalar sınasında hiçbir parti üyemizi dışlamadık, herkes bize inandı ve destek verdi. Seçimde aldığımız farklı sonuç da bunun kanıtıdır. Bu nedenle öncelikle bize güvenen parti üyelerimize teşekkür ediyorum. İlçe başkanlığı görevini devraldıktan sonra hemen çalışmalara başladık. Buradaki en önemli çalışmamız katılımcılık olacak. Biz sadece biz olarak değim hepimiz olarak çalışacağız. Sadece yönetim kurulu üyelerimiz değil, diğer üyelerimizi de yönetime katmaya çalışacağız.

 

 

“CHP KARESİ’Yİ TÜM ÜYELERİMİZLE YÖNETECEĞİZ”
Neler yapmayı planlıyoruz dersek; belki klasik bir cevap olacak ama biz Karesi’yi tüm üyelerimizle birlikte yönetmeyi planlıyoruz. Elbette ilçe yönetimi olarak kararları alacağız. Ancak özellikle önemli kararlar öncesinde örgütümüze danışacağız. Bu kararları alırken çeşitli konularda liyakat sahibi kişilerle komisyonlar ve danışma kurulları oluşturacağız. Sağlık, eğitim, tarım ve hayvancılık alanlarında sivil toplum örgütleri ve benzeri konularda oluşturacağımız danışma kurulları bizim hedeflerimize yol gösterici olacak. Bunların yanında kadın ve gençlik kollarını güçlendirmek öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor olacak.

“TARİH YAZARAK BELEDİYE BAŞKANLIKLARINI KAZANACAĞIZ”
Bilindiği gibi önümüzdeki yıl yerel seçimler yapılacak. Yerel seçimlerde bizim inancımız Balıkesir genelinde kazandığımız ilçelerin haricinde diğer ilçeleri kazanmak istiyoruz. Hatta Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmak istiyoruz. Tek hedefimiz ve çalışmamız Büyükşehir Belediyesini ve Karesi Belediyesini almak için olacak. Bu konuda CHP Karesi İlçe Başkanlığı olarak Balıkesir’de bir tarih yazmak istiyoruz. CHP’de olan belediyeler dışındaki ilçeleri ve Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmak istiyoruz.

“YEREL SEÇİMLERDE İTTİFAK ÖNEMLİ”
Yerel seçimlere CHP olarak tek başımıza mı gireceğiz yoksa İYİ Parti’yle ittifak mı yapacağız konusuna gelirsek; bu konuda elbette yetkili organlarımız aracılığıyla görüşmeler yapılması oldukça doğaldır. Burada hedeflenin iki tarafın da çıkarlarını gözeten, akılcı bir yolun bulunacağına inanıyorum. Yerel seçimde işbirliği CHP ve İYİ Parti için de daha çok belediye başkanı ve belediye meclis üyesi demektir. Bu da halktan yana olan belediyecilik anlayışının Balıkesir genelinde yaygınlaşması demektir. Bununla birlikte savurgan, yandaşları koruyan, doğaya, çevreye düşman belediyeciliği, yer satarak betonlaşma belediyeciliği anlayışının son bulması demektir.

“PARTİDE DEĞİŞİM TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİYLE OLUR”
Kurultay’daki değişimden kast edilen sadece genel merkez yönetiminin değişmesi anlatılmak isteniyorsa bu gerçek bir değişim olmaz. Gerçek anlamıyla değişim tüzükteki bazı maddelerin değişimiyle olur. Örneğin bize göre mutlaka genel bir üye yenilenmesi ve nitelikli üye, ya da nitelikli üye kavramının partimize kazandırmak gerekir. Partinin hiçbir etkinliğine katılmayan, partinin önünden geçmeyen üyenin seçme ve seçilme hakkı sınırlı olmalıdır. Belli birimlerde liyakat mutlaka ön koşul olmalıdır. Bunlar gerçekleştiği zaman ön seçim anlam kazanır. Kurultay’da kullanacağımız oyun yönünü örgütümüze danışarak kullanacağız. Burada kişisel tercihimiz değil örgütümüzün bu konuda yönlendirmesi önem taşıyacaktır.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
CHP Karesi İlçe Başkanı Yücel Erişen: Büyükşehir ve Karesi’ye CHP bayrağını dikeceğiz
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!