30 Mayıs 1988 Pazartesi: Hava kirliliğine dur denmezse Balıkesir oturulamaz hale gelecek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Politika Gazetesi 30 Mayıs 1988 Pazartesi günkü sayısında, şehirde yaşanan hava kirliliğini manşet haber yapmış. “Hava kirliliğine dur denmezse Balıkesir oturulamaz bir şehir haline gelecek” başlıklı, “Sanayi tesislerinde merkezi sistem şart” alt başlığını taşıyan haberde, Balıkesir’in hava kirliliği ele alınmış. Bilim insanlarının kentin kuzey bölgesine yapılan küçük sanayi sitesinin bitmesi durumunda, hava kalitesinin daha da bozulacağına işaret ettiği belirtilmiş. Haddehanelerin de Balıkesir’i kirleten ayrı bir kaynak olduğu vurgulanmış.

 

 

Birinci sayfadaki diğer haber başlıkları: “Çocuklar için trafik eğitim pisti yapımı teklif edildi. Uygulama çalışmaları gelecek yıl başlayacak”, “Pazarcılar bayram sonrasını arattı. Fiyatlarda büyük fark oldu”, “Türk-iş yasa değişikliklerini eleştirdi. Sendikal hak ve özgürlüklerde kısıtlama ve engeller kalkmalı”, “Yarım kiloluk Rize Çayı 1700 lira. Çaya zam”, “Akçay’da bağımsız belediye isteniyor. Bu amaçla yeni bir dernek kuruldu”, “Vergi ve sigortada faizler yükseltildi”, “Teşhir ve ilan kararnamesi yürürlükte.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
30 Mayıs 1988 Pazartesi: Hava kirliliğine dur denmezse Balıkesir oturulamaz hale gelecek
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!