AYKUT ERDOĞDU: BALIKESİR’DEKİ SEÇİM KAYBI İÇİMDE YARA

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

CHP Balıkesir İl kongresinde Divan Başkanlığı görevine seçilen Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, yerel seçim sürecinde Balıkesir’deki ittifak kapsamınhda Ahmet Akın’ın Büyükşehir Belediye Başkan adaylığından geri çekilmesini “büyük fedakarlık” olarak değerlendirdi. Erdoğdu yaptığı konuşmada ittifak sürecine değinerek Türkiye genelinde elde edilen başarıya dikkat çekti. Aykut Erdoğdu yerel seçimlerde Ahmet Akın’ı geri çekmek zorunda kaldıklarını hatırlatarak konuşmasında şunları söyledi:

“Bilindiği gibi Türkiye’de yeni bir seçim sistemi geldi, ittifaklar sistemi. Alışık olmadığımız bir sistem ittifaklar sistemi ve bunun getirdiği ağır yükler, ağır kurallar oldu. Balıkesir bu anlamda bir fedakarlık yaptı. Ben her ne kadar mutfakta çalışan parti üyesi olsam da ittifak görüşmelerini yapan parti yöneticilerimizin gerçekten çok zor, ama alınması gereken kararları alması gerekti. Ama şunu bilin ki; getirilen seçim sisteminde başka da bir çaremiz kalmadı. Bu kararlar alınırken uzun tartışmalar oldu. Milletvekillerimizin, il başkanımızın gözü yaşlı bir şekilde benim odamda olduğunu biliyorum. Ama bu kararı veren parti yöneticilerimizin çok zor durumda kaldıklarını, ama en sonunda hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır ve bu da bütün vatandır diyerek bütün Türkiye genelindeki seçim sonuçlarını düşünerek kararlar almak zorunda kaldı. Bu kararların asli sorumlusu evet parti yöneticileridir, bizlerdir. Balıkesir’in yaptığı fedakarlığı biliyoruz. Balıkesir seçim sonuçlarına baktığımızda son 10 yılda çok büyük çabalar gösterildiğini biliyoruz. Her birinizin, her bir yöneticimizin, her bir milletvekilimizin, her bir il başkanımızın cansiperane çalıştığını biliyoruz. Seçim sonuçlarına da bu yansıdı. Ahmet Akın kardeşim büyük fedakarlık gösterdi, büyük olgunluk gösterdi. Ona da ayrıca yürekten teşekkür ediyorum. Çok az bir farkla Balıkesir’de Büyükşehir Belediyesi’ni kaçırmış olduk. Bu da benim içimde bir yara kaldı. Ama ne yapalım, yeniden söylüyorum; ittifaktaysanız, ortaklıktaysanız bir şeyler alıyorsanız, bir şeyler de vermek zorunda kalıyorsunuz. Önce bunu hatırlatmak istiyorum.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
AYKUT ERDOĞDU: BALIKESİR’DEKİ SEÇİM KAYBI İÇİMDE YARA
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!