Manyas Kuş Cenneti’nde 2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü etkinliği düzenlendi

Manyas Kuş Cenneti 2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir’in Bandırma ile Manyas sınırları içinde bulunan Manyas Kuş Cenneti’nde, 2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü dolayısıyla program düzenlendi.

Doğa Koruma Milli Parklar (DKMP) Genel Müdür Yardımcısı Akif Günkurt, Kuş Cenneti İdari Binası’nda gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmada, sulak alanların önemine vurgu yaptı.

Manyas Kuş Cenneti'nde 2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü etkinliği düzenlendi

Günkurt, DKMP’nin vatandaşların sulak alanlarla ilgili bilinçlenmesi için çalışmalar yaptıklarını belirterek “Sulak alanları kendi kaynaklarımızla rehabilite ederek insanlarımıza kazandırmaktayız. Ülkemizde 120 tescilli sulak alanımız mevcut. 76’sının yönetim planını hazırladık ve ülkemizin hizmetine sunduk.” dedi.

Konuşmanın ardından ilkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Manyas Kuş Cenneti'nde 2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü etkinliği düzenlendi

Balıkesir Vali Yardımcısı Mustafa Çek, DKMP Bursa Bölge Müdürü Ali Bozkurt ile diğer ilgililerin katıldığı program, yaban ördeklerinin doğaya salınması ve kuş gözlem etkinliğinin ardından sona erdi.

Haber Merkezi/Bülten

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Manyas Kuş Cenneti’nde 2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü etkinliği düzenlendi
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!