TÜKODER, YETKİLİLERDEN AÇIKLAMA BEKLİYOR

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜKODER Balıkesir Şube Başkanı Kemal Büyükışık, son zamanlarda sıklıkla yaşanmaya başlanan su kesintileriyle ilgili olarak Balıkesirli vatandaşların mağduriyet yaşadıklarını söyledi. Sorunla ilgili olarak yetkili kişilere ulaşmaya çalıştıklarını ancak sonuç alamadıklarını belirten Büyükışık; “Teknik arızaları kabul edebiliriz ancak bunların sürekli hale gelmesi bizleri mağdur ediyor” dedi.

YETKİLİLERE ULAŞAMIYORUZ

Tüketiciyi Koruma Derneği Balıkesir Şube Başkanı Kemal Büyükışık, son günlerde yaşanan su kesintileriyle ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı. Evrensel Tüketici Haklarının 1.maddesi olan ‘Tüketicilerin temel gereksinimlerinin karşılanması hakkı’nın tam olarak karşılanmadığı düşüncesinde olduklarını belirten Başkan Büyükışık; “Biz şehrimizde yaşayan tüketiciler olarak, son zamanlarda sıklıkla meydana gelen su kesintilerinden mağduruz. Genellikle bilgi almak için Büyükşehir Belediyemize müracaat ettiğimizde, telefonla yetkililere ulaşamıyoruz. Bize talebin iletileceğini söylüyorlar. Biz tüketiciler olarak Evrensel Tüketici Hakları’ndan 1 numaralı hakkımız olan ‘Tüketicilerin temel gereksinimlerinin karşılanması hakkı’ maddesinde belirtilen ‘İçecek ve kullanacak su bulma hakkı’mızın yeterince karşılanmadığı düşüncesindeyiz.

Ayrıca Türkiye Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nden, 6.Hedef’te belirtilen ‘Temiz su ve sıhhi koşullar’ maddesinde belirtilen herkes için su ve kanalizasyon hizmetlerine ulaşılabilirliğini ve sürdürülebilir yönetimini sağlamak bizleri yönetenlerin görevi olduğunu düşünüyoruz” dedi.

“YETKİLİLERDEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ”

Yetkililerden açıklama beklediklerini aktaran Büyükışık; “Bizler, Balıkesir’de yaşayan tüketiciler olarak Belediyemizin en yetkili ağızlarından basın önüne çıkarak sorunun çözümü ile ilgili ne gibi tedbirler aldıklarını anlatmalarını ve konuyla ilgili gerekli açıklamalar yapmalarını, bilgi edinme hakkımız olarak kendilerinden istiyoruz.

Bizler teknik arızaları kabul edebiliriz ancak bunların sürekli olması ve bizlerin yeterince bilgilendirilmemesi sonucu doğan mağduriyetlerimizin giderilmesini siz değerli yöneticilerimizden talep ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
TÜKODER, YETKİLİLERDEN AÇIKLAMA BEKLİYOR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!