TÜGİK TOPLANTISINDAN ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE DESTEK ÇIKTI

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Genç İşadamları Derneği’nin de üyesi olduğu Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK)’in yönetim kurulu toplantısı Balıkesir’de yapıldı. Türkiye ve dünya ekonomisinin değerlendirildiği toplantıda TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral firmaların tüm zorluklara rağmen yatırımlarına devam etmesi gerektiğini söyledi.

BAGİAD’ın ev sahipliğinde Balıkesir’de gerçekleştirilen TÜGİK Yönetim Kurulu toplantısı öncesinde Genel Başkan Erkan Güral, genç işadamları ile birlikte Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula’yı ziyaret etti. Ziyaretlerin ardından BAGİAD hizmet binasına gelen TÜGİK yönetim kurulu burada kısa bir toplantı yaparak ekonomiyi değerlendirdi.

YATIRIMLARA DEVAM

Son dönemde yaşanan gelişmeler ve olumsuz havaya karşın demoralize olunmaması gerektiğini ifade eden TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral, şirketlerin, günün şartlarını göz önünde bulundurarak imkanları doğrultusunda yatırımlara devam etmesi gerektiğini dile getirdi. Güral, “Ülkenin içinden geçtiği zor şartlara rağmen frene basmamalıyız, frene basar, çarkları yavaşlatırsak sonrasında tekrar hızlandırmak çok zor olur. Hep birlikte bu şekilde yürümeye devam etmek zorundayız. Bizim de şu anda yaptığımız budur” diye konuştu.

BALIKESİR ÇOK ŞANSLI BİR ŞEHİR

Bu tür ekonomik dönemlerde her zaman fırsatların olacağına ve yatırımların iyi değerlendirilmesi gerektiğine işaret eden Erkan Güral, “Balıkesir yapılan yatırımlar adına çok şanslı bir şehir. Hem coğrafi açıdan hem de kaynakları bakımdan oldukça zengin bir yer. Takip ettiğim kadarıyla Balıkesir organize sanayi bölgesi alanını devamlı genişleten ve hatırı sayılır büyük firmaların yatırımları için öncelikli olarak seçtikleri bölgeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu çok gurur verici bir tablo” dedi.

GÜÇLÜ EKONOMİ GÜÇLÜ TÜRKİYE

Güçlü ekonomi ve güçlü Türkiye için, TÜGİK olarak başlatılan, “Enflasyonla Topyekün Mücadele” destek platformuna da değinen Erkan Güral, Bizler ülke istihdamına büyük oranda yön veren, ülkemiz için çalışan iş adamları olarak her zaman mücadelemizi sonuna kadar sürdürmeliyiz. Konfederasyonumuza bağlı genç iş adamları dernekleri ve bünyelerinde yer alan üyelerimize büyük görevler düşmekte. Birlik olup, güçlü durarak bu işin de üstesinden geleceğimize inanıyorum” diye konuştu.

BİLCANLI: “ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYİ DESTEKLİYORUZ”

Ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren BAGİAD Başkanı Emrah Bilcanlı ise, toplantıda yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Tüm üyelerimiz adına geldiğiniz için öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Balıkesir’imiz için bu şekilde bir değerlendirmede bulunmanızdan dolayı çok memnun olduk. Türkiye’yi doyuran il olarak adından söz ettiren Balıkesir’imiz aynı zamanda OSB alanında da büyük ilgi ve rağbet gören bir şehir. Yarattığı istihdam açısından, çok güçlü yerli firmalarımız var. Temmuz ayında açıklanan İSO 2017 verilerine göre, ilk ve ikinci 500 de BAGİAD üyesi olan birçok yerli firma bulunmaktadır. Takdir edersiniz ki bizler de bu sonucun haklı gururunu yaşıyoruz. Şahsım adına, önümüzdeki yıllar içerisinde de Balıkesir’li firmaların bu başarı tablosunu devam ettireceğinden ve yeni firmaların ekleneceğinden hiçbir şüphem yok. Başlatmış olduğunuz “Enflasyonla Topyekün Mücadele” platformunda yer alarak sonuna kadar destek vereceğimizin, ayrıca İş adamları olarak öncelikle bölgemizi ve ülkemizi kalkındıracak, ileriye taşıyacak tüm çalışmalarda yer alacağımızın bilinmesini isterim.”

 

DİYALOGLARIMIZ ARTMALI

TÜGİK yönetim kurulu toplantılarının her ay farklı bir GİAD’ ev sahipliğinde yapılmasının önemine değinen Emrah Bilcanlı, “TÜGİK Yönetim Kurulu toplantılarının her ay başka bir GİAD’da yapılması konfederasyonumuz, federasyonlarımız ve GİAD’lar arasındaki diyalogların artırılabilmesi adına son derece faydalı olduğunu düşünüyorum. BAGİAD olarak sizlere daima kapımızın açık olduğunu bilmenizi ve en kısa zamanda üyelerimizle birlikle düzenleyeceğimiz yemekli toplantımızda sizleri tekrar ağırlamak isteriz.”

Günün anısına karşılıklı hediyelerin takdim edilmesinin ardından ziyaret sona erdi ve TÜGİK yönetim kurulu toplantısına geçildi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
TÜGİK TOPLANTISINDAN ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE DESTEK ÇIKTI
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!